• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

N (1:160) Powrót i nowe pomysły

Witam ponownie.
Poprzednia makieta niedokończona jak wiecie dawno sprzedana.
Jednak te kilka godzin w MiWula znowu zachęciło mnie z Justyna żeby jednak jakieś coś w domu jeździło.
Więc zaczynamy od nowa.
Trochę pod innym katem teraz ale zawsze coś. Niezmiennie sterowanie ma być DCC i jak największe możliwości manewrowe, żeby coś się działo. Stawiamy na tory i tabor. Dekoracje, domki itd. nie są dla nas tak istotne.
Rozmiar N i na początek coś w połaczeniu tortu ale z możliwością dalszej rozbudowy. Rozmiar dużo mniejszy niz poprzedniej bo tylko 140 x 70cm.
Na razie jestem na etapie zbierania informacji o dostepności, cenach, asortymencie N-ki i wiem, że właściwie wszystko trzeba będzie z zagranicy ściągać.
Właśnnie w głowie mam swoja wizję jak to b edzie wyglądać jak przeleje na papier czy ekran to pokaże.

Witajcie ponownie
Pozdrawiam

Miło czytać że Kolega w N-ce będzie robił:D Jak to ma być w mieszkaniu to tylko ta skala.
Moje makieta (w budowie) ma 165x75 cm i teraz zwałuję że nie zrobiłem trochę mniejszej. Na szczęście mieści mi się do auta.
Jeśli chodzi do dostępność i asortyment w "N" mogę z czystym sumieniem polecić dwa sklepy (przetestowane, sprawdzone):

***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl z Chorzowa - największy wybór w skali "N" w Polsce

oraz

modelmania.com.pl z Gdańska

Będę z uwagą obserwował postępy.
Pozdrawiam

OP
OP
Artee
Właśnie ze względów powierzchniowych okroiłem plan do 130 x 70 i projektuje taki dziwny, zupełnie nierealistyczny układ.
Co do sklepów to jednak widzę, że dużo bardziej będzie się opłacało z zagranicy sprowadzać. Przy i tak wysokich cenach oszczędności będą znaczne. Zwłaszcza, że w większosści naszych sklepów towar i tak tylko na zamówienie.

OP
OP
Artee
torki.jpg

To wstępny projekt pierwszej części. Szare elementy pętli są na wzniesieniu. Jak widać dużo bocznic itp bo chce się pobawić jazdą manewrową no i wrzucić sporo taboru żeby łądnie wyglądał :)

Tory z obrzeży będą do wykorzystania przy wykonywaniu kolejnych części i wtedy powstanie dworzec itp. wraz ze szlakiem i dużą pętlą. Póki co nie mam miejsca żeby zrobić większą czy więcej wiec taki kawałek musi starczyć do zabawy. Jakaś zabudowa techniczna tez oczywiście powstanie ale tutaj jej nie wrysowuję. Przyjdzie z czasem.
Niestety nawet do takiej wersji koszt części jest duży więc będzie powstawała etapowo i co nieco może się jeszcze zmienić.

OP
OP
Artee
Właśnie zakończyłem montaż pudła pd nowa makietkę (wieczorem postaram się podesłać fotkę). Więc z fazy planowania przeszedłem już do fazy budowy. W drodze też tory. Wszystko z zagranicy idzie wiec musi potrwać. Mam już parę wagoników, idą z USA pierwsze dekodery... znaczy zaczęło się.

OP
OP
Artee
Sterta drewna
mak1.jpg

A teraz już pudło makiety
mak2.jpg

Rozmiar 130 x 70
Wysokość 6cm.
Nóg nie ma. Być może kiedyś zamontuje jakieś składane do wewnątrz. Makieta będzie przechowywana na szafie więc nóżki by przeszkadzały.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 2
Planuję 4