• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 (1:87) Powrót do planu budowy makiety....

kecaj

Nowy użytkownik
Witam ponownie po 3 letniej przerwie. W 2008 roku były plany budowy makiety i .... wiadomo jaki się to kończy w przypadku początkujących. Wielkie plany legły w gruzach. Być może teraz się uda.:)
Powstał nowy plan małej makiety o wymiarach 210cm x 150cm. Myślę, że ten plan jest jak dla mnie początkującego do wykonania. Załączam plan i czekam na Wasze sugestie.
Na makiecie składy będą sterowane DCC.

Załączniki

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Donator forum
Cześc.
Kilka tematów niżej jest mój "makieta wielkomiejska". Wymiary bardzo podobne. Pewnie tobie też chodziło aby jak najwięcej składów jeździło jednocześnie. Zajrzyj tam. U mnie mogą naraz bez kolizji jeździc 3 składy.

OP
OP
K

kecaj

Nowy użytkownik
Zanim powstał plan to przejrzałem prawie wszystkie plany i większość realizacji - Trafiłem także na Twój. Ze względu na to, że jestem początkującym nie planuje tuneli i wiaduktów. Makieta ma być na jednym poziomie i "pokrojona" na 2 części 105 x 150 dla łatwiejszego transportu. Być może w przyszłości coś dodatkowego powstanie stąd ten ślepy tor na górze.

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Makieta ma być (......) "pokrojona" na 2 części 105 x 150 dla łatwiejszego transportu.
Podział na części o podanych wymiarach nie ułatwi zbytnio transportu bo nie da się przenosić makiety w poziomie,co grozi jej uszkodzeniem.
Dużo lepszy byłby podział na 4 części o wymiarach 105x75 lub 52,5x150 albo na 6 po 70x75.lub 105x50. Wiem co piszę bo zbudowałem makietę
w częściach o wym 110x52 i 85x52 i przenoszenie jej nie jest łatwe.Zanim zdecydujesz się na jakieś wymiary sprawdź np przy pomocy arkysza sklejki
albo prowizorycznej ramki z listew,czy faktycznie dasz radę przenosić makietę bez problemu.Pamiętaj że kazdy segment po zamontowaniu szyn ,budynków,
napędów i kabli bedzie o wiele cięższy.Lepiej dłużej planować niż po zbudowaniu żałować że się o czymś nie pomyślało,tak jak ja żałuję że nie zrobiłem
makiety na większej ilości mniejszych segmentów.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 5
Planuję 5
Planuję 5
Planuję 11
Planuję 95