• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Powiększanie obiektu - przeskalowanie

Jan Brzechwa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie.

To mój pierwszy post więc od razu proszę o zrozumienie.
Modelami zajmuje się od niedawna ale wpadłem na pewien pomysł. Otóż chciałbym przeskalować pewien model. Chodzi mi o pewien samochód który mam sklejony (plastikowy) w skali 1:24. Sęk w tym że chciałbym taki sam model (niekoniecznie z plastiku) w większej skali np 1:12 czyli muszę go powiększyć. Gdy to był papier to sprawa byłaby dosyć łatwa ale samochód jest plastikowy i ma skomplikowane obłe/okrągłe kształty które strasznie utrudniają jakiekolwiek mierzenie i przenoszenie tego na większy element. Brzmi to trochę pokrętnie zatem może poprostu napiszę że mam taki model jak na zdjęciu w skali 1:24 a chciałbym go wykonać w skali 1:12 (lub większej).

Czy ktoś w forumowiczów zajmował się takim sprawami i może podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem??
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#3
3 drogi
1. Narysować od podstaw w programie graficznym.
2. Zeskanować go w 3D i wydrukować
3. Nnaleźć w internecie gotowy model 3D i wydrukować.
Co to za auto Dodge? Talbot?
 
OP
OP
J

Jan Brzechwa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witam.

Samochód to akurat Ford Puck up z 1955.
Koyot- nie mam dostępu do modelu w skali 1:1.
Popowe- model w 3d już mam. Druk to powiedzmy łatwizna. Sęk w tym ze niekoniecznie chciałbym model w plastiku. Bardziej preferowałbym drewno lub blacha stalowa ocynkowana.

Ktoś potrafi pomóc?
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#5
Fizycznie mieć nie musisz, w sieci jest bardzo dużo zdjęć, wystarczy popisać z właścicielami (są też fora poświęcone tej marce). Teraz są takie czasy, że wszystko mamy w zasięgu ręki tylko niektórym nawet nie chce się jej wyciągnąć.
 
OP
OP
J

Jan Brzechwa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Oj koyot koyot to nie tak jak myślisz. Problemem nie jest znalezienie wymiarów (równie dobrze mogę ściągnąć je przecież z wyklejonego modelu i przeskalować). Jakiś tam trud włożyłem w poszukiwania bo mam nawet model w 3D zatem mógłbym puścić go na druk i już ale druk w stali to pewnie z milion monet kosztuje a bardziej wolałbym pobawić się w blaszce - może coś ciekawego z tego wyjdzie.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#7
... Problemem nie jest znalezienie wymiarów...
...Otóż chciałbym przeskalować pewien model. Chodzi mi o pewien samochód który mam sklejony (plastikowy) w skali 1:24. Sęk w tym że chciałbym taki sam model (niekoniecznie z plastiku) w większej skali np 1:12 czyli muszę go powiększyć. Gdy to był papier to sprawa byłaby dosyć łatwa ale samochód jest plastikowy i ma skomplikowane obłe/okrągłe kształty które strasznie utrudniają jakiekolwiek mierzenie i przenoszenie tego na większy element.
Chyba nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi.