• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

poszukuje z częstochowy

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam
Interesują mnie Spalinowozy,elektrowozy i parowozy które należały do lokomotywowni w Częstochowie.Udało mi się dojść do tego że przynależne tam były następujące maszyny:
ST44-183,476,477
Jeżeli znacie inne maszyny które należały do Częstochowskiej lokomotywowni to proszę o informacje w tym temacie(mile widziane informacje o latach służby w Częstochowie).
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#2
Według stanu z 01.01.1997 roku mogłeś spotkać w MD Częstochowa ST44 o numerach: 459, 464
O innych maszynach nic mi nie wiadomo, bo nie interesowałem się tą sprawą wcześniej.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#4
Z starych elektryków, to okresie od czerwca 1974 do grudnia 1975 sprowadzono do Częstochowy takie rodzynki jak EU04-15 - EU04-21, gdzie prowadziły głównie pociągi towarowe. W połowie lat 70-tych w wyniku dostarczania przez Polski przemysł nowych lokomotyw i jednostek elektrycznych lokomotywy serii EU04 zaczęto sukcesywnie wycofywać początkowo z obsługi pociągów pasażerskich, a następnie także towarowych.
Jak coś jeszcze będę miał, to podrzucę.

Ale skoro już jesteś z Częstochowy, to proponuję zagladnąć tu www.tpkww.one.pl i zapytać o tabor, czyli konkretne maszyny i przydziały - lepszego źródła na miejscu nie znajdziesz :D
 
OP
OP
K

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#7
Dzięki panowie za wszelkie informacje.Interesują mnie lokomotywy które służyły w Częstochowie bo w końcu tu mieszkam i warto wiedzieć co sie kiedyś działo
 

Podobne wątki