• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

poszukuję zdjęć wnętrz kabin lokomotyw elektrycznych serii 1822

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#1
W ramach przygotowywania dokumentacji modelarskiej, poszukuję zdjęć wnętrz kabin lokomotyw serii 1822 esploatowanych przez obecnie DB Schenker, wcześniej PTKiGK S.A..

Naturalnie sam szukałem takich zdjęć w internecie i wszystko co tylko byłem w stanie znaleźć to mam. Ale są to zdjęcia jedynie pulpitów, a nie mam żadnego ukazującego resztę wnętrza.

Może ktoś ma możliwość "odwiedzenia" takiej kabinki i wykonania sesji foto?

Będę wdzięczny za pomoc.
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
137 3 0
#2
dużo fotek masz w necie, wpisz sobie w google "Führerstand 1822 obb" lub szukaj na wikipedia.de choćby pierwsza lepsza fotka z netu ze stronki "einsebahnen in osterreich"

1822.jpg
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
#3
W ramach przygotowywania dokumentacji modelarskiej, poszukuję zdjęć wnętrz kabin lokomotyw serii 1822 esploatowanych przez obecnie DB Schenker, wcześniej PTKiGK S.A..
Lokomotywy serii 1822, eksploatowane przez PTKiGK Rybnik, nie doczekały się nigdy czerwonego malowania DB...
Z przykrością należy także odnotować fakt, że obie lokomotywy tej serii, na chwilę obecną, fizycznie nie istnieją...
Zostały pocięte kilka lat temu, około 2014 roku chyba (nie pamiętam dokładnie).
DB Schenker jest także już nieistniejącym obecnie przedsiębiorstwem transportu kolejowego, a obecnie takie przewozy na terenie RP świadczy DB Cargo.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#4
W związku z faktem, iż za jakiś czas planuję powrót do kilka lat temu zaczętego projektu modelarskiego, ponownie pragnę spytać czy ktoś z Was dysponuje zdjęciami wnętrz kabin lokomotyw serii 1822? Ale nie chodzi o pulpit, ale o tylną ścianę głównie. Jest w sieci trochę zdjęć wnętrz tych kabin, ale na żadnym nie widać tylnej ściany. Pozostaje więc ona zagadką. Jedyne zdjęcie na którym coś tam widać jest to.
01-1822[1].JPG
Autor podany na zdjęciu. Przepraszam, nie zapisałem sobie adresu strony z jakiej foto pochodzi.
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
#5
Na ogólnodostępnym forum symulatora Maszyna jest więcej zdjęć, dokopałem się kiedyś ale tak na już nie potrafię wyskoczyć z linkiem, żeby znaleźć - proponuję użyć szukajki - nie wymaga logowania. Czy kolega @CoCu ma jakieś zdjęcia tej lokomotywy w większej ilości? Chciałem wykonać model 3D ale niestety bez materiałów nie zrobię nic.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#6
Wszystko co mam, to zdjęcia jakie są ogólnie dostępne w internecie. W przypadku tej lokomotywy nie miałem okazji jej sfotografować osobiście.
 

Podobne wątki