• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poszukuję zdjęć składów PKP IC/EC z lat 90'

Ludwik Igielski

Znany użytkownik
Reakcje
262 0 0
#1
Parę dni temu nasz kolega Pantograf zwrócił się do mnie z prośbą o zdjęcia składów PKP IC/EC z lat 90'. Poza tym interesują go także fotografie tablic kierunkowych i innych detali. Niestety nie mogłem pomóc osobiście. A zatem, czy ktoś z szanownych kolegów może posiada takowe? Ewentualnie czy można prosić o zamieszczanie ich w tym wątku? Z góry dziękuję za pomoc.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#2
Dziękuje ze Pan zaczął temat. Głównie interesują mnie IC Lech oraz EC Berolina. Lecha zestawienie z poczatku lat 90' znam lecz nie mam zdjęć jego tablic relacyjnych. Natomiast Berolina jak i inne pociągi w nowej kategorii (EC istnieje na PKP od 1992r) jeździła w zestawieniu z niemieckich wagonów, lecz nie znam dobrze ani zestawienia ani tablic. Jedyn co znalazlem w sieci to takie coś..



Niestety jakość i rozdzielczość jest kiepska :(
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#4
Dużo informacji na temat "Beroliny", zarówno sprzed okresu EC, jak i później, a także innych pociągów tej relacji jest w książce A. Etmanowicza "BWE - 20 lat pociągów EuroCity Warszawa - Poznań - Berlin" wydanej w 2012 roku przez Kolpress. Na stronie 21 jest tam zdjęcie tablicy kierunkowej "Beroliny" w pierwszym dniu jej kursowania, 31 maja 1992 roku. Nieskromnie powiem, że wszystkie zamieszczone tam zdjęcia pierwszej "Beroliny" są mojego autorstwa.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#5
Z pierwszego dnia kursowania mam takie pamiątkowe zdjęcie (tez z rodzinnego albumu).



Nie bede sie tu rozpisywal jakie ma powiązanie ma Lech oraz Berolina z moja rodzina bo to nie ten temat. Nie mniej miedzy innymi z tego powodu chce w miare mozliwosci skompletowac EC Berolina oraz IC Lech w modelu. Jeśli natomiast uda mi sie zebrac duzo materialu bede chcial zrobil taki jak by "album" dla osoby która będzie odchodziła na emeryturę.

Wymienionej książki nie posiadam wiec może Pan był bym wstanie wstawić choć zdjęcie tablicy?
 
D

Docteur

Gość
#6

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#7
No to proszę: W-wa Wschodnia i W-wa Centralna 31 maja 1992 roku, EC 42 "Berolina" Warszawa Wschodnia - Berlin Hbf. Ale książki warto poszukać, nie tylko dla moich zdjęć, ale przede wszystkim dla ciekawych informacji.

15A-img567a.jpg
18A-img570a.jpg
20A-img573a.jpg
24A-img577a.jpg
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#8
O rany :eek: Dziękuje bardzo :mamdola: zdjęcia świetne!!! Na pewno zaopatrzę się w wymieniona książkę. co prawda ja widziałem ale zraziło mnie to BWE :ninja: Teraz już mogę powoli rozglądać się za wagonami w modelu do Beroliny :D
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.285 61 2
#11
Przychylam się do prośby kolegi Andrzeja zamieszczonej w dziale giełda (temat dotyczy modeli wagonów do IC Berolina) by kolega Pantograf w miarę możliwości uzupełnił zdjęcia które zniknęły z tego wątku. Jeśli nie da się uzupełnić konkretnych wpisów to ostatecznie można by umieścić zdjęcia w nowym wpisie z adnotacją do którego wpisu należy dane zdjęcie.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#12
Umieszczę w wolnej chwili. Zdjacia są z albumu rodzinnego. Skany mi zniknęły podczas niefortunnego formatowania. Po odzyskaniu plików mam groch z kapusta...
 

Podobne wątki