• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

poszukuję planów lokomotywy SM01 (Köf II wg oznaczenia nim)

Reakcje
1 0 0
Jeszcze jeden skan (obiecuję, że ostatni) z oryginalnej DTR-ki. Przedstawia miejsca oznaczenia numerem seryjnym poszczególnych typów środków transportowych produkowanych przez Yale. Karta ta, pochodzi z marca 1944 roku. I chociaż pojazdy przedstawione są schematycznie, można zobaczyć jakie elektryczne (akumulatorowe) "cuda" Yale produkowała. Tak jak Jerzy wspominał - były wykorzystywane (na skalę masową) w armii amerykańskiej.

W ostrowskim zakładzie pracowały cztery urządzenia Yale - dwa żurawie samojezdne oraz dwa wózki transportowe którymi przewożono zestawy kołowe (to pierwszy i przedostatni na załączonym skanie).
Ło Jezu...!!! Królu Złoty!!! Toż ja tego lata szukałem!!! Królu, na maila proszę..., bardzo proszę! Syćko prosze, co macie Mocium Panie... A tak swoją drogą, to "Yale" faktycznie można by wydzielić.

Jeż.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Nie , żebym się czepiał, ale ...
cosik przydługa ta wymiana postów o wyrobach firmy Yale ...
jakby mi ktoś wytłumaczył, jak to się ma do planów lokomotywy Köf, bo jakoś nie znajduję związku ?
 
Reakcje
1 0 0
A konkretnie co ? Wszystko, całą DTR-kę ?
CAŁĄ, CAŁĄ, CAŁĄ, CALUŚKĄ!!! Ode łba do ogona!
Nie , żebym się czepiał, ale ...
cosik przydługa ta wymiana postów o wyrobach firmy Yale ...
jakby mi ktoś wytłumaczył, jak to się ma do planów lokomotywy Köf, bo jakoś nie znajduję związku ?
No przecież...! Przecież pisałem jakieś dwa posty wyżej...

Jeż
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
Troszkę czasu minęło ... W trakcie przeglądana archiwalnych materiałów, zainteresowała mnie jedna związana z tematem fotografia. Skan pochodzi z książki pt. "PKP na Dolnym Śląsku". Roku wydania publikacji nie podano, ale sądzę, że książka ukazała się krótko po zakończeniu działań wojennych (II WŚ).
 

Załączniki

Reakcje
45 0 0
Witam kolegów. Pozwolę sobie odgrzać tą dyskusję. W zestawieniach i ikonografii występują w latach 50-60 tylko lokomotywy o oznaczeniach Lb i Lr.
Może te oznaczały one po prostu typ silnika a zatem paliwa?
L - lokomotywa
b- benzyna - silnik niskoprężny
r - ropa - silnik wysokoprężny

Analogicznie do oznaczeń niemieckich.
 

Podobne wątki