• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poszukuję planów budynku stacji Wieluń Wąsk.

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#1
Jak w temacie. Poszukuję orginalnych rysunków tego obiektu. Sam ,,staruszek" ma się dobrze, istnieje i jest zamieszkały. Mam dużo zdjęć jednak trudno z nich robić poprawny model w kartonie. Archiwum dawnej DOKP Poznań zlikwidowane i nie wiem gdzie szukać dalej. Jeżeli ktoś z forumowiczów chciałby mi pomóc to poproszę o wiadomość na priv. Dziękuję.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
1.019 2 1
#4
Jak w temacie. Poszukuję orginalnych rysunków tego obiektu. Sam ,,staruszek" ma się dobrze, istnieje i jest zamieszkały. Mam dużo zdjęć jednak trudno z nich robić poprawny model w kartonie. Archiwum dawnej DOKP Poznań zlikwidowane i nie wiem gdzie szukać dalej. Jeżeli ktoś z forumowiczów chciałby mi pomóc to poproszę o wiadomość na priv. Dziękuję.
Myślę, że wielu będzie zainteresowanych tym tematem, więc jak już ktoś coś znajdzie, to chyba lepiej wrzucać to na forum, a nie na "priv". Wątpię jednak czy coś się znajdzie, bo nie ma takich rysunków nawet w książce Andrzeja Tajcherta pt. "Kolej wąskotorowa Wieluń - Praszka - Olesno", a jest tam wiele oryginalnych schematów. Ewentualnie można próbować szukać u konserwatora zabytków, albo w PKP Nieruchomości, ale to pewnie by były tylko schematy odtworzone z gruntu w ramach jakiejś inwentaryzacji.

Obawiam się, że pozostaje obfotografować dworzec z każdej możliwej strony i próbować odtwarzać bryłę na tej podstawie z uwzględnieniem archiwalnych zdjęć zawierających detale, których już nie ma.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 8

Podobne wątki