• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poszukuję informacji na temat dwóch gagarinów ...

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#1
Pokopałem deko w necie, ale nie powiem, żebym był zadowolony z ilości otrzmanych informacji, za wyjątkiem kilku zdjęć każdej maszyny, która mnie interesuje innych danych za mało.
Poszukuję informacji na temat ST44-1103 oraz ST44-2023, akurat te mi się podobają i chciałem wykonać dla siebie modele, przy czym na pierwszy ogień ma iść gagarin 1103, bo o jej malowaniu w czasie wiem więcej.
Na chwilę obecną podejrzewam, że:

ST44-1103 stacjonowała i być może stacjonuje w Zajączkowie Tczewskim,
miała zakończoną naprawę rewizyjną 28.09.2006 roku i była to druga maszyna, której pozostawiono chromowaną listwę na czole - rok 2006 ZT Gdynia.
Przed naprawą rewizyjną maszyna jeździła jeszcze z żółtym czołem (to malowanie mnie interesuje), a po naprawie i przemalowaniu na jednolity zielony kolor z czasem została "upiększona" żółtymi wstawkami Cargo.

ST44-2023 w 2002 jako normalnotorowa była odstawiona do Inowrocławia, 2008 CM Lublin, trafiła do Zamościa.

Jeśli ktoś posiada jakieś informacje odnośnie przydziału w/w maszyn, to bardzo bym prosił o wsparcie w tej kwestii - interesuje mnie wyłącznie okres do roku 2000.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
maxeus napisał(a):
ST44-2023 w 2002 jako normalnotorowa była odstawiona do Inowrocławia, 2008 CM Lublin, trafiła do Zamościa.
jeden z komentarzy na world rail photo datowany na 10.05.06r "...ST44-2023 jest już na stanie lokomotywowni Zamość..."
http://infrastruktura.kolej.pl/jareks/p ... s/st44.htm ---->ST44-1103 z MT Chojnice, oczekuje na dyspozycje w Gdańsku Osowej (24.05.1998).
http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/det ... e_id=13599
http://trainphoto.pl/forum/displayimage ... 39&pos=155

Może z opisów coś wywnioskujesz. Ewentualnie może kontakt z autorem fotki

Jeszcze cytat ze strony :
"...Ten gagarin od poczatku swojego istnienia mial numer 2023. Wywodzi sie ze
LHS-u, skad powedrowal OIDP na szeroki tor do Braniewa (MT Olsztyn). Spadek
przewozow w rejonie granicy z Obwodem Kaliningradzkim spowodowal, ze zostal
wstawiony na tor normalny i via CM Bydgoszcz wrocil na stare smieci, ale
jednak ciut wezsze. ..."

ST44-2023 Herst. LTS Fa.Nr 3308 1978r, MT Olsztyn / Ilawa (1435mm)
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#3
Dzięki wielkie xendx za pomoc.

Najbardziej przydatny okazał się pierwszy (pozyskałem kilka zdjęć obu maszyn) oraz ostatni link.
Resztę znam, bo przewinęło się kilka takich informacji, tylko większość tyczy się tych maszyn akurat już po 2000 roku, więc chyba musi mi wystarczyć wiedza z komentarzy pod zdjęciami.
Jeszcze muszę pomyślec nad kalkami na przynajmniej tą jedną maszynę 1103.
 

Kuba K.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Jeśli sie przyda to prosze ;)


ST44-1103 M62-6199/1988 Fabryka Lokomotyw w Ługańsku
* * * * *
MT Chojnice [PKP]
MZ Chojnice [PKP] 1999-04-01
CM Gdynia [PKP] 1999-09-01


ST44-2023 M62-3308/1978 Fabryka Lokomotyw w Ługańsku
MD Zamość Bortatycze [PKP]
MT Zamość [PKP] 1997-02-01
MT Olsztyn (del.) [PKP]
MT Olsztyn [PKP]
MZ Olsztyn [PKP] 1999-04-01
CM Olsztyn [PKP] 1999-09-01
CM Bydgoszcz [PKP]
CM Lublin [PKP] 2006-08-26
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#7
maxeus,

Jeśli chcesz zdjęcia ST44-2023 to moge udostępnić Ci kilka z moich zbiorów. Wykonałem je na Roztoczu w zeszłe wakacje. Jeśli chcesz do daj znać na pw.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#8
Dzięki za ofertę, ale tym razem podziękuję, dgyż interesowały mnie tylko dane i schemat malowania tego egzemplarza max do 2000 roku, a późniejsze fotki to już nie to samo.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#9
Nie chciałem zakładać nowego tematu, stąd kontynuacja i pytanie o maszynę ST44-889.
Nigdzie w internecie nie znalazłem zdjęcia tej maszyny, akurat posiadam numerki na model
i nie wiem, czy szukać dalej, czy wywalić na Allegro numerki i kupić inne, czy dalej szukać.
Proszę w miarę możliwosci o udostępnienie zdjeć ( kto nie chce wklejać na forum, to proszę
podesłać na maxeus@wp.pl ) oraz informacje o stacjonowaniu tej maszyny w trakcie swojego
żywota na naszych żelaznych szlakach.
Podobnie sprawa ma się z maszyną o numerze 124, znalazłem tylko zdjęcia modeli po konwersji.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Maciek
 

Podobne wątki