• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poszukuję fotografii wagonów towarowych /600 mm/

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#1
Szanowni koledzy.
Wydawnictwo modeli kartonowych Answer wypuściło do sklejania w skali 1.25 dwa modele wagonów na tor 600 mm.-bez hamulców.
http://www.answer.pl/pl/52-kolej
Mam serdeczną prośbę o zdjęcia tych wagonów, gdyż jestem w trakcie ich budowy. Szczególnie zależy mi na zdjęciach oznaczeń,szkieletu metalowego nadwozi /nity/, drzwi węglarki i towarowego..
Każde zdjęcie mile widziane.
PS. Internet prawie przekopałem.
 
OP
OP
Andrzej Px48

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#4
Generale za tego Kdxz-eta już Ci serdecznie sie pokłonię(y). O to mi własnie chodziło. Długo myślałem co oznaczał ten górny narożny pasek. A tak oznaczano granicę ładowania zboża. Jakbyś jeszcze znalazł tak piękne zdjęcie węglarki Wdx z drewnianymi burtami.....
PS. W modelu są oznaczenia wg. mnie zupełnie z kosmosu. Może autor Adrian L. ,osoba która stworzyła piękny model stacji Dębnica Kaszubska
http://forum.modelarstwo.info/threads/stacja-dębnica-kaszubska-rekonstrukcja.39233/ wytłumaczy skąd wziął te oznaczenia wagonów.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#6
I co my bysmy biedni zrobili bez tego Gunnara... A swoja droga to ciekawe, ze w dobie zakazu fotografii na kolei (XX wiek) najwiecej zdjec robili dunczycy, anglicy i niemcy :)
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#7
Gdzieś czytałem, że pozwolenia były wówczas dostępne za dewizy. Co wiele tłumaczy
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#8
... najwiecej zdjec robili dunczycy, anglicy i niemcy
Najpierw małe off top :
Kolego, w szkole uczyli, że nazwy państw, miast, urzedów itp. oraz nazwiska i narodowości pisze się z Dużej litery.
Wytykam to tak dla przyzwoitości.
Chyba nie chciałbyś aby o Tobie pisano, że jesteś polakiem ...
Pomijam przy tym tą "nonszalancję" filmowców, gdzie w czołówkach filmów mamy nazwiska pisane z małej.
Osobiście nigdy bym się na taki "luz" nie zgodził.
Wiem, że wkradło się do internetu głupie tłumaczenie analfabetów, że ważne jest to co chcę od siebie "wnieść" a nie jak piszę, czyli pomijając składnię, gramatykę i ortografię !

A teraz do rzeczy:
w dobie zakazu fotografii na kolei (XX wiek) ...
precyzując, zakazu w PRL po 81-szym, czyli od tzw. "staniu wojennego" za rządów generałów, co jednoznacznie można by przyrównać do puczu wojskowego.
Z tym zakazam nasz kraj był wówczes wyjątkiem w skali państw świata, gdzie kraje z podobnymi zakazami można by chyba na palcach jednej ręki zliczyć.

A tak na marginesie tych fotografujących, to jest wielu krajowych miłośników kolei którzy też w XX wieku fotografowali w naszym kraju, choćby powyżej publikujący Generał (nie kojarzyć z tymi z czasów "stanu w") oraz w mej skromnej osobie tu piszący ...
 
A

AJ

Gość
#10
Ja co prawda ani nie Generał ani równie pięknych zdjęć nie mam, ale takie coś znalazłem u siebie kiedyś zrobione w Witaszycach

Untitled-9a.jpg


plus ewentualnie mocno niedoskonałe z Łobżenicy, ale numer widoczny

Untitled-16a.jpg


Jak widać oznakowanie wagonów mocno zależało od "warunków" lokalnych.
Powodzenia w budowie.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#14
Adrian opisał te wagony na podstawie zdjęć szczegołowych wagonów z Białośliwia, niestety płyta znajduje się u mnie i nie wytrzymała kilku przeprowadzek, ale może Adrian będzie miał to w swoim kompie , napisałem już do niego :)
 
OP
OP
Andrzej Px48

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#16
Szkoda. Węglarkę pomaluję i dam oznaczenia wagonu ze zdjęcia Andrzeja. Malowanie jest konieczne ponieważ oznaczenia taborowe są wydrukowane na dwóch burtach ale z jednej strony wagonu -nie wiem czy to błąd projektanta czy wydawcy. W wagonie krytym oznaczenia są prawidłowo naniesione.