• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poszukiwany Model 1:24

BziumX

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam !
Potrzebna pomoc :)
Mój Chłopak ma niedługo urodziny.
Poszukuje modelu który nie będzie zbyt łatwy do sklejenia. Samochód musi być pochodzenia Japońskiego tj. Nissan/Toyota/Subaru/Mitsubishi ,bądź Niemieckiego Audi/BMW (byle nie Z3/Z8)
Wersje Seryjne/Cywilne :)

Powinien zmieścić się w Cenie 150zł :)

Dziękuje bardzo za pomoc :)
Pozdrawiam Klaudia.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#2
Jeśli do sklejania i niezbyt łatwy to polecam firmy Revell, Fujimi, Tamiya i Italieria. Te firmy robią najwięcej i najlepsze modele do sklejania a wybór w Japończykach i Niemcach mają bardzo duży. Na allegro warto sprawdzić, a ceny spokojnie zmieszczą się w 150 zł. Ale uprzedzam że te modele są do całkowitego malowania. Więc przydało by się w to wliczyc nawet koszty sprayów do malowania.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#6
Ja posiadam własnie to R8 z linku kolegi wyżej, lecz nie sklejałem go. Moge powiedziec że jest zrobiony dobrze jak na Revella przystało. Kalkomani ma sporo, jest bardzo dużo tablic rejestracyjnych do wyboru. Co do Fuijmi to modele tez maja dobrze wykonane, czasem może trzeba dłużej powiedzieć przy danej części żeby lepiej ją spasować. Ogólnie bryły poprawne, kalki dobrej jakości. Tamiya raczej nie robi błędów, lecz ta firma już bardziej się ceni, choć w porównaniu do jakości to nie ma tragedii. Revell ma do wyboru duzo niemieckich i amerykańskich modeli, Fujimi BMW i japończyki, a Tamiya głównie japończyki choć zdażają się też europejskie i amerykańskie modele. Warto na allegro poszykać pod hasłem 1:24 do złożenia:

http://allegro.pl/samochody-skale-1...ollections.art-layer-popular&a_enum[384][1]=1

Mam nadzieje że troche pomoglismy ;)
 
OP
OP
B

BziumX

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Szkoda tylko,że dostępność kiepska... Allegro też bardzo zawyża ceny :) poszukałam sklepów modelarski online i jest taniej w sklepie niż na allegro. Dziękuje za pomoc. Bd szukała po tych firmach co wymienił "Kolega" Marpama28.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)[DOUBLEPOST=1398210862][/DOUBLEPOST]A to R8 dużo części ma ? skoro posiadasz to tam pisze chyba.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#9
Teraz niestety nie sprawdzę ile ma bo jest gdzieś schowane głęboko w pudle i przykryte innymi modelami. Ale z tego co pamiętam to miał silnik do sklejenia na pewno, wnętrze ładnie wykonane i dość szczegółowo. Z modeli Rewella polecam też Mercedesa SLS bo on też jest dośc szczegółowo wykonany i nie wiem cz nie ma otwieranych drzwi.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#10
Te modele mają dużo części do sklejenia i większość elementów sklejonych trzeba malować. Model w skali 1:24 jest na tyle duży, że dokładność wykonania jest też duża. Na pewno nie są to modele dla początkującego modelarza.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy osobowe 4
Pojazdy osobowe 21

Podobne wątki