• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

posypki kwiatowe

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#2
Dla mnie takie gąbkowe posypki były za grube nawet w TT. Na swoim ostatnim module imitacje kwiatków robiłem przesuwając po wierzchołkach posianej elektro-trawy wykałaczką ubrudzoną farbą białą, czerwoną lub żółtą.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
W H0 stosowałem te i inne kwiatki. W Nce pewnie też zastosuje. Mogę polecić bo są super. DoNki można te gąbki przesiać aby odzyskać najmniejszą frakcję.

Ps. Używałem białych, fioletowych, żóltych i czerwonych gąbek...oraz zielonych od Fallera.

Uważam że jest to świetny materiał uzupełniający trawkę elektrostatyczną. Kleiłem na lakier bezbarwny matowy.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#5
Jeślibym nie wypróbował nie byłbym sobą i albo te które kupiłem się nie nadają albo nie umiem ich zastosować.
Kupiłem woodlanda t48 cztery kolory i dwie siateczki zółtą i fioletową.
T48_f_1.jpg

W zasadzie biały moim zdaniem jest dobry, bo ma chyba inną strukturę. Pozostałe są bardzo drobne i przy małej ilości prawie nie widać, a przy większej się zlewają. Mialem wcześniej jakiś mix polaka i lepszy efekt.
zie5.jpg
zie4.jpg
zie3.jpg
zie2.jpg
zie1.jpg

zie6.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
No niestety to nie jest dobry klej... bo z tego co pamiętam to on nigdy nie wysycha jeśli się nie mylę. Też kiedyś na nim kładliśmy listowie i posypki, ale odrzuciliśmy ten klej. Teraz stosujemy matowy TROTON bezbarwny.

A te gąbki to czym wysiewasz ?? Z palca czy z pojemnika z sitkiem ??
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#10
No to wszystko tłumaczy.

Trawkę elektrostatyczną siej na WIKOL - najniższą 1 mm.
Potem psiknij sobie sprayem trawkę/krzaka i posyp kwiatkami... ale z takiego pojemnika ala sitko. Może być solniczka lub np, pojemnik z takim sitkiem. Ja zrobiłem to z opakowania do badania moczu (ok 80 groszy/szt) z wyciętym dnem i z wklejoną siateczką taką na owady o oczku ok 3x3 mm. Mam w dno wklejone dwie warstwy takiego sitka. Siatka z Castoramy.
https://www.castorama.pl/produkty/o...ki-plastikowe/siatka-przeciw-owadom-1-mb.html
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#11
No to wszystko tłumaczy.

Trawkę elektrostatyczną siej na WIKOL - najniższą 1 mm.
Potem psiknij sobie sprayem trawkę/krzaka i posyp kwiatkami... ale z takiego pojemnika ala sitko. Może być solniczka lub np, pojemnik z takim sitkiem. Ja zrobiłem to z opakowania do badania moczu (ok 80 groszy/szt) z wyciętym dnem i z wklejoną siateczką taką na owady o oczku ok 3x3 mm. Mam w dno wklejone dwie warstwy takiego sitka. Siatka z Castoramy.
https://www.castorama.pl/produkty/o...ki-plastikowe/siatka-przeciw-owadom-1-mb.html
To nie kwestia jak sypię tylko wielkości. Te posypki kwiatowe to praktycznie pył o wielkości 0,1 mm. To przez takie oczko 3x3 mm to i tak wszystko by przeleciało.
Trawek elektrostatycznych nie stosuję. Tylko bardzo drobne posypki woodlanda.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#12
No i dobrze że są drobne. O to chodzi. Ja je tak sypię na makiecie H0 i mam kontrolę ile ich 2ypada i czy jest ich mniej czy więcej i czy są równolegle na większej powierzcjlhni. Z palca tego nie uzyskasz.