• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Most Zwodzony nad "Rokitnicą"

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Historia dwóch mostów - tak wiem, że to nie Wrocław. Zależy mi na tym by pokazać, że przepisy to jedno, a życie to drugie. Poza tym oznaczenia zmieniają się wraz epoką i nie przyjmuję do wiadomości, że kiedyś obowiązywały te same przepisy. Jestem pewien, że inne były wzory znaków zakazu.

Giżycko - most kolejowy lata 60te - dwa romby na każdą stronę - brak oznaczeń co do wysokości i szerokości.
mostGizycko.jpg

Ten sam most widziany obecnie (zdjęcie z drugiej strony, od Jeziora Niegocin). Dużo mniejsze romby, dodany romb żółty i dwukrotnie podane oznaczenia prześwitu.
mostGizycko1.jpg

I moja fotka z lat 70tych - z okresu, gdy już pojawiają się oznaczenia dotyczące prześwitu, ale nie było wtedy rombów żółtych. Zwróćcie też uwagę na różnicę namalowanej wysokości - ewidentnie dziś lustro wody jest wyżej, co widać po betonowym nabrzeżu.
IMG_3883.JPG


Przykład drugi - najkrótszy kanał na Pojezierzu Mazurskim - Kanał Kula (110m), most drogowy.
Zdjęcie z epoki (na moście tylko dwukolorowe romby)
kanałkula.jpg

I oznaczenie dzisiejsze - przy okazji widać o ile poszerzono rozstaw między rombami po modernizacji brzegów kanału.
Kuladzis.jpg


@Artur jeśli uznasz że wpis jest nie na temat wywal, albo przenieś proszę do mojego wątku stoczniowego.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Tak sobie czytam i mordka mi się cieszy, ze jeszcze te forum nie zginęło i są ludzie z pasja, doświadczeniem i wiedza ,dzięki którym jeszcze zostało nam pare wątków stricte modelarskich dla których warto przeglądać co by nie było w końcu forum modelarskie. Dla tych, którym jeszcze się chce, wyrazy uznania!!
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Krótki film z makiety w Jelczu, na którym most jeszcze działa :] obecnie prawie się nie podnosi i czeka mnie modernizacja :/

 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
obecnie prawie się nie podnosi i czeka mnie modernizacja :/
"a taki był ładny amerykański";).Niestety kolejny dowód na to, że prawa Murphiego wzięły się z obserwacji tzw samego życia
a branie ich pod uwagę nie jest sianiem defetyzmu czy odbieraniem komuś szans. Nawet najbardziej profesjonalnie zaprojektowane
i zbudowane ustrojstwo może się zepsuć, ale wszystko co się zepsuło da się naprawić i poprawić. Jestem spokojny, że modelarz tej
klasy co Artur znajdzie"byka",weźmie go za rogi i usunie z drogi do działającego mostu, a my będziemy mieli co podziwiać.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Silnik. Problem leży w silniku. Zakładam że dość długo był nieużywany. Rozbiorę go i sprawdzę co tam w środku siedzi. Jak się nie uda kupię coś mocnego ale o małej ilości obrotów. Co dodatkowo puszczone przez ślimaki powinno dać dobry efekt.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
"a taki był ładny amerykański";).Niestety kolejny dowód na to, że prawa Murphiego wzięły się z obserwacji tzw samego życia
a branie ich pod uwagę nie jest sianiem defetyzmu czy odbieraniem komuś szans.
Krakałeś..., krakałeś..., no i wykrakałeś..., to się wziął i zepsuł silnik...
Jestem spokojny, że modelarz tej
klasy co Artur znajdzie"byka",weźmie go za rogi i usunie z drogi do działającego mostu, a my będziemy mieli co podziwiać.
Na szczęście tu masz rację, Artur da sobie z tym radę. :)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Krakałeś..., krakałeś..., no i wykrakałeś..., to się wziął i zepsuł silnik...
Nie zwalaj na mnie, to nie ja wykrakałem, to między innymi Ty wywołałeś zemstę Murphy'ego, swoją małą wiarą w jego prawa:p.
Zawsze kiedy mówię"i tak się nie uda"Murphy siedzi cichutko w kąciku więc wszystko idzie gładko, tym razem mnie zakrzyczeliście i to są skutki;).
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
To tak jak w przysłowiu"kowal zawinił, Cygana powiesili" Maciek i spółka zawinili;) Tobie się oberwało.
Zresztą nie ważne czyja wina, ważne żeby Ci się udało uruchomić"ustrojstwo".
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Raport z terenu działań grup technicznych.
Silnik jest sprawny. Ślimaki zostały oczyszczone ze smaru, który cały zebrał się na ich końcach i wyglądał jak klej ;]
Z braku profesjonalnego smarowidła użyty został włoski specyfik dostarczony przez @sakr.el.barh (Aleksa). Specyfik został nałożony na ślimaki przy pomocy strzykawki insulinowej w ilości (hmm objętości) 8 kropelek. Specyfik ten to oliwa z oliwek prosto z Sycylii o_O

Efekt na filmie.

Wnioski:
Budynek muszę przerobić tak żeby był łatwo demontowalny co zapewni dostęp do maszynowni mostu.

PS.
Wyżej się nie podnosi bo haczy o słup ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 14
Buduję makietę 3

Podobne wątki