• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Most Zwodzony nad "Rokitnicą"

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#1
W między czasie powstaje skrzynka wjazdowa do Portu, która będzie tłumaczyła część układu oraz jego zasadność ;)
Mam nadzieję że niedługo przedstawię nową skrzynkę, która będzie też skrzynką samodzielną ;)

@hugwa dzięki za klocki! Jeszcze ta fuga ;)

73420347_553856585377161_167318620043476992_n.jpg 72827009_2775569159159825_8272990053077090304_n.jpg
74361884_570846653456746_8722145397746696192_n.jpg 74347649_473969786795968_7524875413756051456_n.jpg
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.510 31 1
#3
Faller dziwnie ten most wymyślił. Trochę zabawkowo.
Nie rozumiem sensu tej małej kratowniczki pod pomostem.
Jeżeli już ma imitować konstrukcję samego pomostu to powinna się znajdować w osi głównej kratownicy.
Ja bym ją osobiście wywalił i podniósł pomost wyżej, dorobił poprzecznice i podłużnice, jak tu:


most.jpg
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#4
Nie zupełnie bo tam jest "wanna" na tory. Ja go adaptuję na most drogowy a nie kolejowy. Gdzieś tu na forum w dziale samochodowym umieszczałem fragmenty książki, która to pisuje. Natomiast dalej nie oszukujmy się Faller robi trochę zabawki. W sumie jak większość ;)
Nie wiem co imituje ta kratownica ale wiem że stabilizuje most na filarach :)
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.510 31 1
#5
Rozumiem, ze jest już po ptokach, bo bruk masz przyklejony to tej wanny. Aja jaj...
A te kratowniczki od spodu masz już przyklejone?
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#6
Rozumiem, ze jest już po ptokach, bo bruk masz przyklejony to tej wanny. Aja jaj...
A te kratowniczki od spodu masz już przyklejone?
Tak ale to da się odkleić. Z tym że to poprawia wizualnie odbiór całości. Później zrobię fotki jak to wygląda w częściach.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#7
Nowo powstający moduł będzie miał coś czego jeszcze na makiecie modułowej nie widziałem. Jak pisałem wcześniej będzie to tłumaczyło zastosowanie rozwiązań w układzie torów na makiecie oraz połączenie z sąsiednią bocznicą 1 torem. Jednocześnie będzie to mógł być moduł samodzielny. A inspiracją jest Most Zwodzony nad Regalicą (Szczecin) niestety mój nie będzie tak długi ale jak się uda wszystko to myślę że wstydu nie będzie :).
A do tego pomysłu namówił mnie Adam @Inkson i myślę że będzie to strzał w dziesiątkę.


a tutaj inspiracja
 
Ostatnio edytowane:

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.510 31 1
#9
Most zwodzony poprawnie odzwierciedla konstrukcję pomostu od spodu.
Podobnie powinien wyglądać pomost mostu drogowego, który w obecnym, (fabrycznym) stanie jest inżynierską herezją.

Ale żeby dużo nie zmianiać mam propozycję "urealnienia" tego co jest:
1. Wywal te kratowniczki.
2. Zamiast tego dorób blachownicę, jako poszerzenie pasa dolnego kratownicy, stanowiący jednocześnie konstrukcję pomostu.
To wszystko w jednej osi.
3. Następnie cały ustrój nośny za pośrednictwem łożysk oprzyj na przyczółkach.
Ten pas dolny zasłoni przy okazji "rynnę".

Dodatkowo, chcąc jeszcze bardziej urealnić pomost od spodu można o osiach słupów kratownicy powklejać belki poprzeczne.

most2.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#12
@tomekkor
Już mam pomysł z czego to zrobić. Są takie profile z Hipsu gotowe. Z tym że to będzie tak:
A przyznam że chciałem podpory dać dość niestandardowo ale faktycznie powinna być 1 na łączeniu mostów a nie po środku każdego przęsła ;]

1573073700093.png
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#19
Artur,
Może dla testu spróbuj trochę zmniejszyć natężenie światła (chyba że to za dużo roboty).
W komunie latarnie generalnie bździły. Na większości ulic i placów panował półmrok (zwłaszcza że połowę żarówek i tak wytłukliby gitowcy). Myślę, że to może dodać nastroju i oddać ducha epoki.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#20
Trochę telefon to podrasował. Ale plan jest taki żeby była możliwość wyłączenia każdej lampy osobno i może zainstaluje potencjometry.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 14
Buduję makietę 3

Podobne wątki