• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Port Miejski Wrocław

Kolego Arturze. Wszystko zależy od tego, skąd te maszyny przychodzą, ja pamiętam że w roku 1981 tokarka z Bułgari oraz frezarka z KRLD zostały dostarczone do naszego warsztatu w skrzyniach. Wiertarka kolumnowa również, tylko już nie pamiętam z jakiego kraju pochodziła.

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Rozumiem i myślałem o zrobieniu skrzyń. Natomiast bardziej chodzi o to czy nie zrobię błędu jak postawię 10 wiertarek na paletach. Myślę też o scenie kiedy to taka wiertarka jest zamykana w skrzyni.

Kolego Arturze. To jest kwestia odległości na jaką ma być transportowana dana maszyna oraz kwestia zabezpieczenia tych maszyn przed uszkodzeniami w czasie transportu oraz zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. Przy wiertarce kolumnowej na palecie musisz wziąż pod uwagę srodek ciężkości tej wiertarki, który jest umiejscowiony dość wysoko, także moim zdaniem lepiej te maszyny czyli wiertarki wyglądały by w skrzyniach.

nohab

Znany użytkownik
Rozumiem i myślałem o zrobieniu skrzyń. Natomiast bardziej chodzi o to czy nie zrobię błędu jak postawię 10 wiertarek na paletach. Myślę też o scenie kiedy to taka wiertarka jest zamykana w skrzyni.
Arturze, z jakiego okresu ma to pochodzić? Z czasów, jak pod szafę wchodziłeś na stojąco?
Znowu kombinujesz, zamiast sięgnąć do kart historii.

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Andrzeju bez zmian IV epoka, nie zalazłem takich zdjęć czy filmów, żeby było tam pokazane jak taka wiertarka czy tokarka były transportowane. Jak masz coś takiego to wspomóż proszę :D

Adam66

Znany użytkownik
Artur,
Może dla testu spróbuj trochę zmniejszyć natężenie światła (chyba że to za dużo roboty).
W komunie latarnie generalnie bździły. Na większości ulic i placów panował półmrok (zwłaszcza że połowę żarówek i tak wytłukliby gitowcy). Myślę, że to może dodać nastroju i oddać ducha epoki.

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Już tak zostaną. Nie będę tego odklejał. Nie przemyślałem jednak wszystkiego. Od biedy pomaluję je w kolorze mostu.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 75