• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Port Miejski Wrocław

tomekkor

Znany użytkownik
Most zwodzony poprawnie odzwierciedla konstrukcję pomostu od spodu.
Podobnie powinien wyglądać pomost mostu drogowego, który w obecnym, (fabrycznym) stanie jest inżynierską herezją.

Ale żeby dużo nie zmianiać mam propozycję "urealnienia" tego co jest:
1. Wywal te kratowniczki.
2. Zamiast tego dorób blachownicę, jako poszerzenie pasa dolnego kratownicy, stanowiący jednocześnie konstrukcję pomostu.
To wszystko w jednej osi.
3. Następnie cały ustrój nośny za pośrednictwem łożysk oprzyj na przyczółkach.
Ten pas dolny zasłoni przy okazji "rynnę".

Dodatkowo, chcąc jeszcze bardziej urealnić pomost od spodu można o osiach słupów kratownicy powklejać belki poprzeczne.

most2.jpg

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
@tomekkor
Już mam pomysł z czego to zrobić. Są takie profile z Hipsu gotowe. Z tym że to będzie tak:
A przyznam że chciałem podpory dać dość niestandardowo ale faktycznie powinna być 1 na łączeniu mostów a nie po środku każdego przęsła ;]

1573073700093.png

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Pytanie do was. Czy takie urządzenie i powiedzmy jeszcze tokarka, to nie powinny być zamknięte w jakieś skrzynie na czas transportu?

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Pytanie do was. Czy takie urządzenie i powiedzmy jeszcze tokarka, to nie powinny być zamknięte w jakieś skrzynie na czas transportu?
Nie koniecznie . Właśnie ostatnio do firmy z którą współpracuję przyszły tokarka , wiertarka kolumnowa i frezarka . Żadne z powyższych nie było zapakowane poza ustawieniem na paletach.Natomiast część wyposażenia typu stoły ,uchwyty i mniejsze elementy maszyn były w skrzyniach.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 75