• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Port Miejski Wrocław

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Z dwojga złego, ja wole skończyć jak w historii @Astro. Z opowieści wynika ze Karolina była tego warta
Owszem, była szalenie urodziwa... potem trochę się zdewaluowała... aczkolwiek wtedy jeszcze nie wiedziałem, że tak będzie i mocno przeżyłem fakt, że okryłem się śmiesznością w jej oczach...
Arturro - któż jest producentem tego budyneczku w ostatniej Twojej sesji?
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Auhagen jak chcesz to poszuka numery katalogowego - znalazłem Auhagen 11389. Ten budynek plus ten drugi mniejszy są w 1 zestawie. Budynek przyjemnie się sklejało biorc pod uwagę dorobienie wnętrza ciut za szerokiego do obrysu budynku :)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Niestety telefon podbija światło. Aż tak mocno całość nie świeci. Za jakiś czas dojdzie też regulacja, która będzie pod makietą i będę mógł całością natężenie sterować.
#oświetlenie


Oświetlenie 1.jpeg
Oświetlenie 2.jpeg
Oświetlenie 3.jpeg
Oświetlenie 4.jpeg
Oświetlenie 5.jpeg
Oświetlenie 6.jpeg
Oświetlenie 7.jpeg
Oświetlenie 8.jpeg
Oświetlenie 9.jpeg
Oświetlenie 10.jpeg
Oświetlenie 11.jpeg
Oświetlenie 12.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Wędkarz tutaj zostanie. Jest specjalnie pod te właśnie schody zrobiony. Reszta zobaczymy za jakiś czas ;)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
To nie jest łopata ;) tylko szczotka. Wrzucę bardziej szczegółowe zdjęcie.

Czasu. No przydałoby się go więcej. Ja siedzę głównie tak w godzinach od 21 +- 1h do 24 +-1h ;)

Umiejętności to seria prób i błędów. Mur był malowany 2x. Za pierwszym razem wyszedł dziwnie zielony, chociaż robiłem wcześniej próby. Teraz też nie jestem zadowolony bo efekt miał być trochę inny. Ale jest szansa że ten będę potrafił powtórzyć w dalszej części makiety.

Co do poziomu wody jeszcze nie wiem dokładnie ale możliwe że do 2go stopnia. Jak zamontuję opony to zobaczę jak to wyjdzie.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Tak, oczywiście, teraz już nawet tak jest ale nie widać na zdjęciach. Natomiast był taki moment że całość była zielona ;]
Okazuje się że washe AK robią się gęste z czasem. Należy do nich co jakiś czas dolać WhiteSpiryt i dobrze wymieszać.
 

sheriff

Znany użytkownik
Reakcje
496 9 0
Znane mi zdjęcie. Tak jak tylko wyjdą seryjne Syreny ;)
Chociaż zamiast Syrenek ja mogę postawić Maluchy ;)
Jak dla mnie maluchy też mogą być. Byłoby to nawet bardziej racjonalne niż na tej fotce. Produkcja w Tychach, kawałek na lawecie kolejowej do Gliwic i dalej drogą "wodną" na zgniły zachód :D

Bo tak swoją drogą:
Syreny produkowano w Warszawie, tu zdjęcie jest z mostów jagiellońskich we Wrocławiu w kierunku wschodnim, zatem barka płynie ze wschodu na zachód. We Wrocławiu na wschód od tego miejsca było tylko jedno miejsce gdzie ew. można było je załadować, ale to stocznia zatem wnoszę, że barka płynie z większej odległości, z Opola? Z Gliwic? Obstawiałbym tę ostatnią lokalizację. Trochę to bez sensu - ładować samochody w Warszawie na pociąg, wieźć je do Gliwic i dalej barką do Wrocławia. Koleją przez Łódź byłoby znacznie prościej...

Pytanie też gdzie dalej podążała. Do portu wrocławskiego czy może dalej? Do Szczecina? A może na zgniły zachód, na export? Taka ciekawostka natury raczej historycznej niż kolejowej.

Zdroofka
Andrzej
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 11
Buduję makietę 75

Podobne wątki