• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Port Miejski Wrocław

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
Nawet nie zwolniłeś przed przejazdem ;) ale pewnie to dlatego, że doskonale znasz rozkład jazdy i pracy manewrowej na tej HICIORSKIEJ :love: bocznicy.
Co dziwne tam na terenie portu nie ma w tych miejscach oznaczeń ostrzegających przed pociągiem. Port w budowie więc jeszcze nic nie jeździ. Można było cisnąć ;)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Powiem ci Artur, że ile razy do mnie przychodzisz i opowiadasz, to ja niby wiem jak to ma wyglądać, ale za każdym razem jak pokazujesz to na fotkach, to wywala mnie z krzesła. Chodzi mi o rozmach, o arcyciekawy układ przestrzenny który na papierze nigdy nie wygląda tak atrakcynie. I to co mnie uderza najbardziej to złożoność, skomplikowanie projektu i różnorodność elementów tworzących całość.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
Hahaha mam tak samo :D
Mnie też uderza co jakiś czas złożoność i skomplikowanie projektu a niby wszystko było zaplanowane ;]
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
Nie wiem jak było w latach 70-tych ale obecnie jest tak. Zdjęcie tłumaczą brak znaków.
Ciekawe jak to mogło wyglądać w latach 70 :) może umieszczę znaki z epoki na filarach. Przyjedzie za jakiś czas, czas na podejmowanie decyzji.

1621936007229.png
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
Drogi, place, generalnie ziemia. Temat trudny ponieważ na makiecie żeby nie wyglądały źle trzeba je zrobić z pyłu. A potem tak go "przykleić" żeby nie zrobiły się grudki czy żeby nie zmienił koloru i żeby nie wyglądał jakby był mokry.

Ale od początku.
Gdzie znaleźć materiał? Gdzieś na zewnątrz. Ja zebrałem go z pobliskiego parkowego boiska, drogi i ścieżki w parku. Dzięki temu uzyskałem 3 odcienie pyłu.

Ja użyłem w pierwszej części jeszcze pończochy żeby mieć też trochę większe kawałki. Po zapakowaniu materiału do słoiczków przyszedł czas na drugi etap. Przesianie pyłu przesianego przez pończochę. Do tego użyłem sitka do przelewania farb. Na allegro to grosze kosztuje. Najmniejsze jakie znalazłem to 125 mikronów (to jest to samo, z którego Grzesiek proponował zrobić firanki).

Teraz część najgorsza. Jak to przykleić. Prób i różnych klei było sporo i niestety efekty beznadziejne. Ostatnia próba to już wspominany lakier Troton. Najpierw okleiłem jak widzicie taśmą zarys miejsc gdzie chciałem przykleić pył. Potem pryskałem z bliska lakierem i na mokry lakier sypałem przez to sitko 125 mikronów pył. Jeżeli gdzieś wychodził mokry placek to w to miejsce dosypywałem pyłu. Po wyschnięciu zbieram nadmiar pyłu i potem znowu go używam. Dzięki temu że zawsze do sypania używam sitka nie poleci mi z zebranego pyły np taki, który się skleił albo jakieś inne "paprochy" z makiety.
Jak dla mnie efekt jest bardzo zadowalający. Minusy to aplikowanie i smród lakieru.

Co o takim efekcie sądzicie?

Tutaj mamy pył, lakier i sitko
signal-2021-06-12-091814.jpg signal-2021-06-12-091814.jpg signal-2021-06-12-091814.jpg

Tak to wygląda zaraz po zasypaniu na lakier
signal-2021-06-12-091814.jpg

Widok całości po zebraniu pędzlem nadmiaru pyłu po wyschnięciu lakieru
signal-2021-06-12-091814.jpg

To jest efekt po wyschnięciu i zebrania nadmiaru pyłu z przybliżeniu. Oczywiście efekt końcowy zobaczymy jak dojdzie zieleń niska i inne takie.
signal-2021-06-12-091814.jpg signal-2021-06-12-091814.jpg
signal-2021-06-12-091814.jpg signal-2021-06-12-091814.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
Dla mnie bomba :eek: Nie jestem znawcą, ale efekt bardzo mi się podoba, porównując inne prace jest to jedna z najlepiej zrobionych nawierzchni jeśli nie najlepsza jaką widziałem :)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
Pierwsza warstwa zieleni niskiej. Mogłoby być lepiej ale się poprawi.
Fragment z fioletowymi kwiatkami robiła 6 latka Helena ;] to dla tych co twierdzą że się nie da ;]]
Za jakiś czas zmontuję film z naszego siania. Całość to jej pomysł ;)

Jeszcze przed "skarpetowaniem"
WhatsApp Image 2021-06-18 at 15.59.07 (2).jpeg WhatsApp Image 2021-06-18 at 15.59.07 (3).jpeg

Po "skarpetowaniu" ;)

WhatsApp Image 2021-06-18 at 15.59.06 (1).jpeg WhatsApp Image 2021-06-18 at 15.59.06.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-18 at 15.59.07 (1).jpeg WhatsApp Image 2021-06-18 at 15.59.07.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 11
Buduję makietę 75

Podobne wątki