• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Port Miejski Wrocław

Adam66

Znany użytkownik
Historia dwóch mostów - tak wiem, że to nie Wrocław. Zależy mi na tym by pokazać, że przepisy to jedno, a życie to drugie. Poza tym oznaczenia zmieniają się wraz epoką i nie przyjmuję do wiadomości, że kiedyś obowiązywały te same przepisy. Jestem pewien, że inne były wzory znaków zakazu.

Giżycko - most kolejowy lata 60te - dwa romby na każdą stronę - brak oznaczeń co do wysokości i szerokości.
mostGizycko.jpg

Ten sam most widziany obecnie (zdjęcie z drugiej strony, od Jeziora Niegocin). Dużo mniejsze romby, dodany romb żółty i dwukrotnie podane oznaczenia prześwitu.
mostGizycko1.jpg

I moja fotka z lat 70tych - z okresu, gdy już pojawiają się oznaczenia dotyczące prześwitu, ale nie było wtedy rombów żółtych. Zwróćcie też uwagę na różnicę namalowanej wysokości - ewidentnie dziś lustro wody jest wyżej, co widać po betonowym nabrzeżu.
IMG_3883.JPG

Przykład drugi - najkrótszy kanał na Pojezierzu Mazurskim - Kanał Kula (110m), most drogowy.
Zdjęcie z epoki (na moście tylko dwukolorowe romby)
kanałkula.jpg

I oznaczenie dzisiejsze - przy okazji widać o ile poszerzono rozstaw między rombami po modernizacji brzegów kanału.
Kuladzis.jpg

@Artur jeśli uznasz że wpis jest nie na temat wywal, albo przenieś proszę do mojego wątku stoczniowego.

mikl

Znany użytkownik
Tak sobie czytam i mordka mi się cieszy, ze jeszcze te forum nie zginęło i są ludzie z pasja, doświadczeniem i wiedza ,dzięki którym jeszcze zostało nam pare wątków stricte modelarskich dla których warto przeglądać co by nie było w końcu forum modelarskie. Dla tych, którym jeszcze się chce, wyrazy uznania!!

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
U mnie też różnie z tym bywa. Ale mam most, port, Małe Holendry, wagony no i teraz

1593288185024.png

Dzięki temu jeszcze mi się chce. No i chciałbym już manewrować w porcie :)

Wątek faktycznie zrobił się obszerny ale dzięki temu będzie tutaj sporo różnych informacji do wykorzystania no i Ci co śledzą też wiedzę powiększą żeby później pomagać w dążeniach do idealnych modułów ;)

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Dziś jest dobry dzień :)
Przyszły graty do Małych Holendrów i nie tylko :)

106693371_1370526533337698_4368018712342115036_n.jpg

Ale przyszła też ważniejsza paczka od Mistrza @cyruss'a :D
1946 r. to data produkcji jednego z nich. Drugiego daty produkcji nie znam.
Będą wykorzystywane do komunikacji w porcie i różnych jego konfiguracjach.
Do podłączenia można wykorzystywać nasze kable od DCC.
Cyruss je ożywił, a Bartek jeden z nich odnowił! :D

106264728_313125296749460_7165413391461575252_n.jpg 106193070_3247835465267722_2178430452570086237_n.jpg

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 75