• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Port Miejski Wrocław

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Jeżeli ma to być IV epoka to zdjęcia prezydenta Bieruta i premiera Cyrankiewicza za bardzo tu nie pasują, szczególnie prezydenta Bieruta który zmarł w Moskwie w 1956 roku i po jego śmierci zlikwidowano urząd prezydenta. A podobizna kogo jest na tym pojedyńczym zdjęciu pod godłem, wygląda jak Edward Gierek, on i ta mapa jak widzę z 49 województwami do IV epoki pasują.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
Mapa jest przecież współczesna i moim zdaniem to właśnie ona najbardziej zaburza obraz. A tak ogólnie to jest super.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
Wnętrza super!
Z tą mapą, to zależy który to ma być rok. Reforma administracyjna i podział na 49 województw odbył się w 1975 roku. Mi też wydaje się, że mapa przedstawia aktualny podział Polski. Jednak jak Artur napisał, taki szczegół na makiecie po prostu zginie.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
Wysocy urzędnicy państwowi wiszący nad drzwiami? Towarzyszu Arturze, nie chcecie awansować?
Przegląd plakatów, brak tabliczek na drzwiach, brak tablicy informacyjnej ... :p
Ogólnie, jest (y).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
Z tą mapą, to zależy który to ma być rok. Reforma administracyjna i podział na 49 województw odbył się w 1975 roku. Mi też wydaje się, że mapa przedstawia aktualny podział Polski.
Sądząc po portrecie Bieruta, to ma być chyba pierwsza połowa lat 1950. Mapa jest współczesna, bo widzę 16 województw. Do reformy w 1975 roku województw było 17, na mapie brakuje koszalińskiego, nie mówiąc o pewnych różnicach w przebiegu granic między województwami. Obecny podział nie jest powtórzeniem tego sprzed 1975 i chodzi nie tylko o granice województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które wchłonęły dawne koszalińskie.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Chodzi o rok 1971. Mapa miała być aktualna na rok 1970. Nawet taką znalazłem ale po pomniejszeniu i wydrukowaniu wyglada na aktualną. 49 województw było jak wyżej napisał Tomek @Flotoma od 1975 r. Nowe mapy do podmiany są już wyszukiwane ;) jedna z lokalizacji to bunkier pod hutą. @Kempol ładnie poproszę to może się uda z tego zrobić coś ciekawego ;)

Co do zdjęć.
Pod godłem Gierek. Nad drzwiami Cyrankiewicz i Bierut.

Znalazłem zdjęcie z 1970 r. Gdzie było godło a pod nim Cyrankiewicz i Bierut. A jako że Gierek objął władzę w grudniu 1970 r. A mamy 1971 r. to dyrektor przewiesił dwa zdjęcia nad drzwi a pod godło dał nowego kierownika ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
@nohab nohab
Tablica informacyjna będzie na dole. Ale może też na piętrze zamiast tego pojedynczego plakatu.
Tabliczki też będą.
Jak macie pomysły co by jeszcze mogłobyć to piszcie ;)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
@Artur
Bieruta daj zakurzonego leżącego na szafie:) W 83cim roku znaleźliśmy w szkole taki obraz właśnie na szafie w pracowni matematycznej...

Obrazki i cała reszta kapitanatu pokazuje, iż nie trzeba drogich i bardzo zaawansowanych technik by uzyskać świetny klimat na makiecie.
Brawa za kreatywność.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Mapa 1956. Pasuje lepiej. Doszły tabliczki na drzwi. W gabinecie kapitanatu pojawi się mapa ze schematami dróg wodnych.
Dojdą plakaty na VI zjazd PZPR.
Tablica ogłoszeń może koło weekendu powstanie.

20210322_195627.jpeg 20210322_200155.jpeg 20210322_200123.jpeg 20210322_195714.jpeg 20210322_195700.jpeg 20210322_200203.jpeg
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
1.022 2 1
Super. Mnie ciekawi na jakiej drukarce są robione wydruki, że widać tyle detali? Rozumiem, ze kluczowa jest rozdzielczość danego zdjęcia i wydruk na maksymalnym dpi drukarki? Jakie tu były parametry wydruku?
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Super. Mnie ciekawi na jakiej drukarce są robione wydruki, że widać tyle detali? Rozumiem, ze kluczowa jest rozdzielczość danego zdjęcia i wydruk na maksymalnym dpi drukarki? Jakie tu były parametry wydruku?
Drukarka kosztowała parę groszy ale to jednak bardziej ksero jak drukarka. 55 str., na minutę xero ;) wydaje mi się ze 600x600 dpi do 1200x600 z tego co wiem to bardziej bajer jak rzeczywistość ;) ale coś tam widać na fotkach ;)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Za Gierka raczej mało prawdopodobne żeby wisiały pozostałe gęby ,a w szczególności Stalina. Reszta fajna.
Jak na złość żałuje że nie zapisałem tego zdjęcia co widziałem gdzie wszystkie gęby były tylko na różnych ścianach zdjęcie datowane było na 1970 r. czyli musiał być to grudzień bo był Gierek ;)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
Artur , czy można prosić( chociażby) o jedno ujęcie ,obojętnie którego pomieszczenia , ale z pozycji oczu figurki ludzkiej ? Zwłaszcza ,że sekcje wnętrz nie są połączone i zabudowane i jest dostęp dogodny do wykonania zdjęć tych wnętrz i jak jeszcze by to było czarno -białe .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 11
Buduję makietę 75

Podobne wątki