• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Port Miejski Wrocław

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
406 24 1
Gdy twoim hobby jest piłka nożna, ale słabo ci idzie kopanie, to czy grasz rękoma? ;)
Jeśli bawimy się w modelarstwo, to warto -tam gdzie jest to możliwe - dążyć do realizmu. Jeśli pójdziemy na skróty, to czy satysfakcja będzie pełna? Ale wałkowaliśmy to setki razy, nie wałkujmy ponownie. Artur zrobi jak zechce, my możemy co najwyżej podpowiedzieć.

Zapomnialem napisać. W pomieszczeniach mokrych jak zmywalnia, kuchnia czy sanitariaty, ale też szatnie, obowiązkiem kiedyś był kran do węża i wpust kanalizacyjny w podłodze. Zwykle syfon wyschnięty więc smród dryfował po pomieszczeniach i nikt nie wiedział czemu...
A ściany zmywalne do 2m, stąd wszechobecna lamperia.
Ale jak mi słabo idzie kopanie to co? Nie gram wcale?
Niektórzy nóg nie mają i nie przeszkadza im to się cieszyć z grania w piłkę. I nawet mają z tego wielką satysfakcję. A komentarze na forum czasem przypominają scenkę w której na ten ich mecz przychodzą ludzie i wykrzykują z trybun: "jak to tak może być!?!" "Przecież w piłkę nie gra się z kulami!!! " "Przecież realni piłkarze biegają na dwóch nogach!" Itd.
Wszystko zależy jakie sobie przyjmiesz kryteria. Dla mnie brak kraciastych cerat, kranów do węża, czy fakt że stołówka nie jest w osobnym budynku w żaden sposób nie obniża satysfakcji z dobrze wykonanej przez Artura roboty. Jemu pewnie ze swojego dzieła też satysfakcji nie brakuje.

Ale ok. Nie trollujmy już nie na temat :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
@Laku trochę przesadziłeś. Jak komuś nie idzie malowanie to maluje jak umie, jak nie ma aerografu (nogi), to maluje pędzlem (kule)... tu nie o to chodzi. Ja piszę o tym, że modelarstwo to odzwierciedlenie rzeczywistości, im wierniejsze, tym lepsze. I jeśli ktoś chce i ma aspiracje, to tak robi. Im lepiej zrobi tym brawa będą głośniejsze, a ukłony głębsze.
Nikt Artura nie przekreśla za brak kranu. Każdy kto coś wie, dorzuca w formie porady, korzystamy wszyscy.
Dlatego Artur przywołał mnie do tablicy, bo zajmuję się tym na co dzień. Także starymi budami, naoglądałem się w życiu różnych budynków, w tym szpitali, budynków straży pożarnej, magazynów, hal produkcyjnych, domów... Na studiach miałem wykłady o wielkiej płycie, by wiedzieć jak ją modernizować lub rozbierać :)
Wracając do wiedzy. Każdy kto będzie chciał, z niej skorzysta i zrobi wierniejszą makietę, a nie będzie musiał szukać po przepisach. Mając sygnał zawsze może napisać do mnie bym mu naszkicował, podesłał materiały itp. A ja skorzystam z wiedzy kolejarzy, inżynierów kolejowych, czy mostowych, którzy przecież są wśród nas.
Jak ktoś nie zechce zrobić realistycznie, to jego wybór. Ale musi liczyć się z tym, że oklaski będą cichsze, a ukłony płytsze. Dla mnie wartością nadrzędną jest klimat makiety, a nie stuprocentowa zgodność z realiami, ale mam też swoje skrzywienia :). Natomiast nikogo nie przekreślam i nie chciałbym być postrzegany jako ortodoks. Z resztą mam na to za małą wiedzę. Pamiętam, że jest to tylko zabawa i tylko hobby.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Ja obecnie jestem na takim etapie że staram się dowiedzieć jak najwięcej oraz staram się jak najwięcej tej wiedzy wpakować w makietę. Robieniem wnętrz zaraził mnie Michał Górecki @Acid Rain 1973 i od tamtej pory staram się przekraczać nowe granice. Jak napisał Grześ. Każdy ma swoje zboczenia modelarskie. Uważam też że naturalną koleją rzeczy jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jak popatrzysz dobrze to konstrukcja nośna dachu jest tylko szkicem, zaznaczeniem go. To moje pierwsze próby. Możliwe że przy drugim magazynie pójdę o krok dalej w konstrukcji więźby. Czas pokaże ;)
 
Ostatnio edytowane:

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Tutaj będzie więcej palet z workami
Jakbyście nie wiedzieli, słowo "więcej" to u Artura znaczy, nie mniej jak 200:cool:
Odlane palety z workami czekają na podkładowanie...
Miał mi pomóc mój Młody, ale coś mu wypadło. Nie było wyjścia - zakasałem rękawy, cegła w zęby i jazda...:devil:
IMG_3736.JPG


A tu już po pomalowaniu
IMG_3737.JPG


Oj, nie prędko będę mógł spojrzeć na palety:podstepny:
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Jakbyście nie wiedzieli, słowo "więcej" to u Artura znaczy, nie mniej jak 200:cool:
Odlane palety z workami czekają na podkładowanie...
Miał mi pomóc mój Młody, ale coś mu wypadło. Nie było wyjścia - zakasałem rękawy, cegła w zęby i jazda...:devil:
Zobacz załącznik 740349

A tu już po pomalowaniu
Zobacz załącznik 740350

Oj, nie prędko będę mógł spojrzeć na palety:podstepny:
Po tym co pokazałeś Adam przypuszczam,że się mylisz ;) Posypią się zamówienia oj posypią . Zapewne sam poproszę Ciebie o kilka takich palet.
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
Adam ja też bym potrzebował "więcej" palet z workami :D ale jako, że dopiero rozpoczynam budowę makiety to zlituję się i poczekam, aż zakończy się kontrakt na zaopatrzenie portu. ;)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Teraz mam silikonową formę i odlewy nie stanowią problemu. Wczoraj wieczorem tak mnie coś naszło i policzyłem ilość worków na tych dwustu paletach Artura - wyszło ich równo 4800;) A ponieważ zrobiłem i dla siebie kilkanaście palet, wczoraj miałem na warsztacie ponad 5000 worków :cool:
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Teraz mam silikonową formę i odlewy nie stanowią problemu. Wczoraj wieczorem tak mnie coś naszło i policzyłem ilość worków na tych dwustu paletach Artura - wyszło ich równo 4800;) A ponieważ zrobiłem i dla siebie kilkanaście palet, wczoraj miałem na warsztacie ponad 5000 worków :cool:
No to kręgosłup dostał ... w kość.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
@tomekkor
Wrzuć mi jakiś rysunek poglądowy na PW. Rzucę gałką oczną i powiem Ci jak to widzę.
Co do cegieł to w Nce sieknąłem zamek gotycki a w H0 domek dróżnika z Bulowic. Temat muraski mam jakoś tam obcykany.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
U mnie też różnie z tym bywa. Ale mam most, port, Małe Holendry, wagony no i teraz

1593288185024.png



Dzięki temu jeszcze mi się chce. No i chciałbym już manewrować w porcie :)

Wątek faktycznie zrobił się obszerny ale dzięki temu będzie tutaj sporo różnych informacji do wykorzystania no i Ci co śledzą też wiedzę powiększą żeby później pomagać w dążeniach do idealnych modułów ;)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Dziś jest dobry dzień :)
Przyszły graty do Małych Holendrów i nie tylko :)

106693371_1370526533337698_4368018712342115036_n.jpg

Ale przyszła też ważniejsza paczka od Mistrza @cyruss'a :D
1946 r. to data produkcji jednego z nich. Drugiego daty produkcji nie znam.
Będą wykorzystywane do komunikacji w porcie i różnych jego konfiguracjach.
Do podłączenia można wykorzystywać nasze kable od DCC.
Cyruss je ożywił, a Bartek jeden z nich odnowił! :D

106264728_313125296749460_7165413391461575252_n.jpg 106193070_3247835465267722_2178430452570086237_n.jpg
 
Ostatnio edytowane:

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
Mam takie, pytanie karnisty na paliwo były zazwyczaj zielone, ale tez widziadłem gdzieś w kolorze czerwonym. Czy ten kolor miał odznaczać inna zawartość kanistra? Taki klimat magazynu na pewno zachował się tutaj https://www.google.com/maps/@51.1065903,17.0167932,3a,28.1y,336.26h,88.68t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipM90aXKIx74NqIRBBsbm1krqZI1wGeY-T8KRFoj!2e10!3e11!6shttps://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipM90aXKIx74NqIRBBsbm1krqZI1wGeY-T8KRFoj=w203-h100-k-no-pi0-ya311.9039-ro-0-fo100!7i11264!8i5632 .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 11
Buduję makietę 75

Podobne wątki