• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Poradniki BGM

King

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
241 1 0
#21
Czy można cięgło napędu podmakietowego zamocować do otworu znajdującego pomiędzy iglicami w belce, czy bezwarunkowo należy je podłączyć do otworu na końcu belki (poza podkładami)?
jak najbardziej można pomiędzy
a na pierwsze pytanie pewno odpowie kol. @inkson bo ma w tym większą wprawę i wiedzę bo podobno łatwo można złamać te drobinki które wchodzą do belki i wtedy jest po rozjeździe , a nawet przychodziły takie już uszkodzone
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
#22
Haczyków nie trzeba doginać, a jeśli są słabo dogięte fabrycznie to można, ale bardzo delikatnie bo są bardzo kruche. Praktycznie żeby je wyłamać wystarczy wygiąć raz w jedną, raz w drugą stronę i już ten element mamy osobno. Cięgno można podpiąć dowolnie, ale ja podpinam na zewnętrznej dziurce bo wtedy niema żadnego drucika między szynami, a efekt działania jest taki sam. Nie raz widziałem jak takie wystające druciki przeszkadzały w przejeździe EU07 z SM.
 
OP
OP
kera220

kera220

Znany użytkownik
Zespół forum
SMK Katowice
Reakcje
40 0 0
#23
Widzę, że już koledzy napisali. Dodam, tylko, że u mnie są w środkowym i też działają, tylko trzeba uważać na ich długość to jest fakt, że nie mogą wystawać nad belkę lub mogą wystawać minimalnie.
 
Ostatnio edytowane:

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#25
Uzyl okreslenia "dziobnica", co jest zupelnie z dupy wziete gdyz termin ten pochodzi z budowy statkow i oznacza przedluzenie stepki z wyjsciem walu napedowego i zawieszeniem steru.
Dla porządku, pozwalam sobie na drobne acz zasadnicze sprostowanie:
Dziobnica to stewa dziobowa - przedłużenie stępki w kierunku dziobu.
Tylnica to stewa rufowa - przedłużenie stępki w kierunku rufy, zawierająca wyjście wału napędowego i stanowiąca często element do którego mocuje się pióro steru.
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#26
Co do pozostawienia krzyżownicy nie podłączonej - na mojej samoróbce przy jazdach pociągowych zero problemu ale na manewrach problemy się pojawiały nawet i przy SM42. Długość niepodłączonej miedzi mniejsza jak w tym Tilligu. Radze podłączać!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 3

Podobne wątki