• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie wagonów towarowych Eanos (Roco 66498 vs Tillig 501080)

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#21
No niestety też sobie odpuszcze Tilliga. Przy dłuższych składach te opory są naprawde odczuwalne. Szkoda gagarów.
Dodam od siebie, że wszystkie 8 sztuk ,moich weglarek tillig tych sprzedawanych po dwie, mają poważny problem z wózkami. Wszystkie musiałem zmodyfikować sklapelem chirurgicznym. Wózki ociera o zaczepy budy i podwozia, a trzpień którym wózek trzyma się w podwoziu we wszystkich nie wchodzi do końca i cały czas sprezynuje stawiając duży opór. Teraz jest super, ale wagony bez takiej przeróbki nie może pokonać łuku
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#22
Ten problem istnieje od początku w tych wagonach.
A żeby było śmieszniej, to mam wagon podobnego typu (podobna konstrukcja) na wózkach niemieckich i chwieje się na boki jak pijany (za duże luzy).
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#23
To ciekawe bo ja mam także taki wagon w wersji DB ep IVc Va ze starej produkcji Sachsenmodelle nr kat.16062 i jeździ dobrze. Owszem potwierdzam ocieranie kół o kinematyke w ciasnych łukach, jednak gdy wagon jest wpiety między innymi wagonami to nie stwarza problemów.
Tylko w moim modelu są wózki firmy Roco kiedy jeszcze obydwie firmy ze sobą współpracowały. Potem po rozwodzie Sachsenmodelle musiał opracować swoje wózki. co chyba nie wyszło na dobre.
 

Podobne wątki