• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie modeli wagonów pasażerskich typu Y/B - Roco (64818) vs SACHSENMODELLE (74349)

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#61
Model jest tylko na zatrzaskach, a na pierwszej stronie wątku są zdjęcia, na których widać miejsca zatrzasków.
Również odradzam śrubokręty i inne metalowe narzędzia. Tylko wykałaczki (w przypadku Roco).
W przypadku Tillig'a, podwozie od nadwozia zdejmuje się bez problemu bez użycia żadnych narzędzi.[DOUBLEPOST=1398756455,1398754787][/DOUBLEPOST]Powrócę jeszcze do tematu porównania obu wagonów.
Płytka imitująca drzwi przedziałowe w wagonie Roco jest źle zaprojektowana.
Imitacje drzwi przedziałowych nie są wycentrowane wraz z oknami w przedziałach i korytarzu - powinny być wyśrodkowane.
Wyśrodkowane są tylko na środku wagonu. Przy krawędziach imitacje uciekają...
Roco-64818_09.jpg Roco-64818_10.jpg Roco-64818_11.jpg
Roco-64818_14.jpg Roco-64818_13.jpg Roco-64818_12.jpg

Zapewniam, że powyższe zdjęcia nie są winą złej perspektywy.
Zobaczcie na swoich wagonach.
Może dla innych to żadna wada, ale ja uważam że ten błąd można było dostrzec w fazie projektowania modeli.
Dotyczy to również wagonów czeskich (w których to zauważyłem), a więc chyba wszystkich wagonów YB.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#64
O tych "rozjeżdżających" się drzwiach do przedziałów w Roco juz pisałem w innym wątku dotyczacym kolorystyki wnętrza wagonów YB ale moge powtórzyć. Niestety Roco w fazie projektowania zrobiło zupełnego kleksa z ta ścianka korytarzową. Ja poradziłem sobie z tym wymieniając te ścianki na wycinane laserowo z kartonu.
HPIM2133.JPG
HPIM2134.JPG


Czy wyglada lepiej, raczej tak, a jeśli nie to przynajmniej pasażerowie żeby wejść do skrajnych przedziałów nie muszą skakać po kanapie.[DOUBLEPOST=1399478834,1399478251][/DOUBLEPOST]Do wózków Roco załozyłem prądnice z Robo. Dalej planuję popracować nad tymi wózkami żeby je upodobnić do 4ANc.
HPIM2131.JPG
HPIM2135.JPG
 

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
MSMK
Reakcje
842 3 0
#65
Mam pytanie o Yeti - wszyscy słyszeli a nikt nie widział (?).
Czy dostępne są schodki Roco, te prawidłowe - 3 stopniowe, jako część zamienna?
Nigdzie nie mogę tego znaleźć (pomijając nieznajomość niemieckiego), łącznie z instrukcją tego wagonu.
Czy ktoś, coś wie na ten temat?
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#66
Oczywiście, że są dostępne te części.
Pół roku wagon leżał na reklamacji u producenta, bo jeden schodek był uszkodzony.
Ostatecznie producent odmówił wymiany uszkodzonego schodka na nowy i musiałem kupić komplet nowych.
Jak znajdę numer art. to Ci podam wieczorem.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#68
Woreczek z tymi częściami był opisany na "żółtej karteczce".
Na zdjęciu jeden z uszkodzonych fabrycznie stopni.
Niestety, części zamienne przyszły do mnie bez odpowiednich kalk, więc jeden schodek w wagonie CD mam bez oznaczeń.
420270.jpg
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#70
Za takie gówienko zapłaciłem chyba 10 zł.
Napisz do jakiegoś dystrybutora, mi zamawiał Pan Andrzej ze Stacja Hobby.
Nie wiem czy trawienie byłoby bardziej opłacalne.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#71
Mi też by się przydał komplecik, ale nie wiem gdzie się to zamawia. Znaczy się do kogo konkretnie pisać w tej sprawie bo pan Andrzej ze stacja Hobby niewiele mi mówi?
Niestety, części zamienne przyszły do mnie bez odpowiednich kalk, więc jeden schodek w wagonie CD mam bez oznaczeń.
Zobacz załącznik 246763
To one mają jakieś kalki? Nie zauważyłem tego w Rocowskim Bdn-x aby na schodkach były jakieś oznaczenia...
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#74
Mi też by się przydał komplecik, ale nie wiem gdzie się to zamawia. Znaczy się do kogo konkretnie pisać w tej sprawie bo pan Andrzej ze stacja Hobby niewiele mi mówi?

To one mają jakieś kalki? Nie zauważyłem tego w Rocowskim Bdn-x aby na schodkach były jakieś oznaczenia...
Modele czeskich Y/B mają kalki na schodkach z oznaczeniami.
Polskie wagony nie posiadają takich.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#76
Nie chce mi się wierzyć, że nie można tego elementu kupić osobno.
Przecież ja kupiłem :)
Ale fakt że dotychczas wszystkie części z Roco przychodziły w oryginalnych woreczkach i etykietach.
Tutaj jak widać...
Ten numer to może numer zamówienia? Ciężko mi powiedzieć.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#77
Na to wygląda. Dystrybutor sprawdzał po tym numerze i nie znalazł. Wszedłem na katalog części, ale które to, cholera wie: http://www.roco.cc/de/service/spareparts/index.html?p=y&ssp=Treppe
Poszedłem po haśle "schody"... bo nie mam innego pomysłu jak to znaleźć... może to ta:

Treppe 3 Stufen (nr 131620) - schwarz --- piąta pozycja od końca...

Niestety nie ma zdjęć, więc lekka zgadywanka z tym jest.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#79
Jeden z ostatnich wagonów ze starym logo PKP. Ciekawe czy jeszcze istnieje. Mógłby iść do muzeum.
Oryginalne drzwi czołowe, ostatnia rewizja 1998 rok.
Mam jeszcze takie zdjęcia tego egzemplarza (z sieci):
Bautzen YB 70 #515120-81103-6.jpg Bdu_Goerlitz.JPG

Oraz innego egzemplarza, też odstawionego na bocznicę:
51 51 20-40 170-5 Bdn st. Warszawa Grochów NR 15.07.1999 - ZNTK Opole
51 51 20-40 170-5 Bdn (10.01.2011, Bydgoszcz Gł., REV 15.07.1999 Opole).jpg DSCN1483 51 51 20-40 170-5 Bdn st. Warszawa Grochów NR 15.07.1999 - ZNTK Opole kopia.jpg
 

Podobne wątki