• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie ST43 MTB z ST43 Tillig

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#21
To tak samo jak moja EP05. Popatrzyłem, cos tam poprawiłem i sprzedałem. To sie nawet do konwersji nie nadaje. Lokomotywy sa cale poklejone, szybki, detale. Nie da sie tego rozebrać bez połamania części.
Nieciekawie to wygląda z kolegi opisu. Widocznie dopóki do ręki nie weźmiesz, to zdjęciami nie ma się co sugerować.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#24
Z tym że APM już nie ma.
Telefonowałem ostatnio pod podane na stronie numery jak szukałem czół do ST44 i pewien pan powiedział że jako taka pracownia APM już nie istnieje.
Ktoś to przejął miał kontynuować, ale chyba rzucił. Jako takie resztki się jeszcze poniewierają gdzieś, ale tego co szukałem nie było.
Tak więc APM już bym się nie sugerował.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#26
Jeżeli macie Koledzy tyle wątpliwości co do tego Rumuna, to go nie kupujcie. Niech zalega półki, to może producent zastanowi się następnym razem zanim wypuści jakiś nowy model z tyloma niedoróbkami. Z tym, że może się okazać, że po takiej akcji nie wyda już żadnego modelu w malowaniu PKP. ;)
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#28
Wczoraj dostałem takiego maila ze sklepu z Rybnika:

Szanowni Państwo.
Ukazał się już model ST43-381 (MTB).
Ze względu na wiele uwag krytycznych wstrzymaliśmy zakup tej partii.
Modelarze wytknęli bardzo dużo wad z czego najpoważniejsze to :
- fatalna jakość malowania (nierówne i nieostre przejścia między kolorami)
- nieczytelne napisy
- zła czcionka cyfr
- zbyt długie lampy
- źle umiejscowione boczne/rogowe okno
- trąbki sygnałowe ponad dwukrotnie większe
Producent czeka na potwierdzenie naszych zamówień, żeby ustalić
kolejny termin produkcji drugiej partii.

Prosimy o potwierdzenie lub anulowanie zamówienia.
W przyszłości będą też inne malowania st43 PKP.

Czyli mają ten model poprawić:)
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#31
Nie jest to takie proste poprawić, poprawić można projekt 3D .. ale obecny slajd jest do kosza a nowy będzie kosztował majątek. Miało być szybko łatwo i wygodnie, a przy tym zarobek. Tak to jest jak się coś robi na szybko i byle jak.

Teraz popatrzcie z perspektywy czasu ile pracy włożyło SM w projektowanie i produkcję EU07 !!! Dostaliśmy model praktycznie od strony modelarskiej w 99,99 % kompletny pod względem detali. Wręcz na poziomie produkcji modeli z blachy, a i tak wylało się na chłopaków wiadro pomyj :( .
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#32
Dla mnie też nie jest to wcale oczywiste. Pewnie poprawią jakość malowania i druku oznaczeń, może też trąbki, ale na zmianę tego nieszczęsnego okna bym już tak bardzo nie liczył. Obym się mylił...
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#33
To okno w formie jest do poprawienia, dla sprawnego i odpowiednio wyposażonego narzędziowca tydzień roboty, z czasem na dobrą kawę.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#34
Darek to zależy jaki mają slajd, jak metalowy to raczej nic nie poprawią, tylko nowy beda musieli zrobić a to już wali po kieszeni ;)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#35
Też mi się nie chce wierzyć, że oni to poprawią. Zresztą cała ta akcja mnie zniechęciła skutecznie do MTB. Jak ktoś nie umie zrobić raz, a dobrze modelu wielkoseryjnie (a to są duże koszty), to znaczy, że jest partacz liczący na szybki zysk i tyle.
Gdyby teoretycznie to poprawili to byłby chyba pierwszy model kolejowy wielkoseryjny, który poprawiono w tym samym roku i że u klientów byłyby dwie wersje - gorsza (dla tych co się napalili jak szczerbaty na suchary) i lepsza (dla tych co poczekali, ponażekali i się doczekali)....
 
Ostatnio edytowane:

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 1 3
#36
Przepraszam, a co to jest slajd, bo mnie się zawsze wydawało, że to jest klatka z filmu pozytywowego umieszczona w ramce.....
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#39
Albo raczej część formy. Nie jestem tu fachowcem, ale zdaje się, że forma może być z jednego kawałka, albo mieć wymienne elementy, pozwalające wykonywać modele w różnych wersjach, różniących się detalami. Te elementy wymienia się wysuwając je z formy i wsuwając inne - stąd chyba nazwa "slajd", z angielskiego "slide", czyli przesuwać, przesuwny element. Stąd też powstała nazwa "slajd" na określenie klatki diapozytywu w ramce, bo je się właśnie wsuwa i wysuwa sprzed obiektywu rzutnika. Ta nazwa potem przeniosła się na folie stosowane w dużych rzutnikach i wreszcie na obrazki wyświetlane z komputera (pokaz "slajdów", czy prezentacje np. PowerPoint).
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#40
Darek to zależy jaki mają slajd
,
To od tego do końca nie zależy, głównym problemem są kanały chłodzące. Jeśli jest forma metalowa wstawia się w tym przypadku wstawkę i frezuje to czego nie ma. Czyli w naszym przypadku skracamy okno wstawką od strony boku i frezujemy na łuku dalszą część okna. O dalszych czynnościach nie będę się rozpisywał bo to już niuanse techniczne.
 

Podobne wątki