• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie ST43 MTB z ST43 Tillig

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#1
W moim skromnym porównaniu brały udział modele lokomotyw ST43 od MTB oraz Tillig. Na początku chciałbym zwrócić uwagę na wagę obu modeli, gdzie model od MTB jest znacząco cięższy od Tillig.
20170201_154837.jpg

W lokomotywie od MTB jak już wcześniej było wspominane na forum zostało źle odwzoeowane boczne okienko które winno zachodzić na słupek boczny.
20170201_154251.jpg

Na dachu modelu od MTB została również źle odwzorowana kratka wentylatora która posiada jakieś śmieszne wypustki, reszta dachu jest porównywalna z Tillig.
20170201_154214.jpg

Przodu lokomotyw w moim przypadku nie idzie porównać do końca ponieważ są to troche inne modele jeden z dużymi światłami a drugi posiada niestety małe.
20170201_154327.jpg

Jeśli chodzi o właściwości jezdne modelu od MTB nie potrafię na tą chwilę powiedzieć nic ciekawego, ponieważ czekam na dekoder jazdy.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
#3
Czy między wózkami tam nic nie ma? Jest taka wolna przestrzeń zamiast zbiornika?
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#4
to wygląda to tak jakby MTB tak po troszku skopiowało model Tilliga i JanKolowy odlew ... takie są moje spostrzeżenia, wg mnie bardzo nie udolna kopia ...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Jarecki

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
#6
A mnie szczególnie urzekła trąbka sygnałowa, której średnica odpowiada niemal średnicy górnego reflektora.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#8
Już szykuję reflektory do tego MTB mimo że skopany w kilku miejscach, ludzie narzekają ale i tak na półkach już mają ;)
 

jacekmj

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#10
Dla mnie słabe, że zrobili ten numer zamiast st43-217. 217 jeszcze nie dawno jeździła albo nawet jeździ a 381 to umierała w 6. epoce. Dziwi mnie to, że jak już producent bierze na tapetę coś z 6. epoki to nie szuka tego co jeszcze jeździ.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#11
Gniot. Po prostu gniot. U mnie też na półce nie zawita.
Co nie przeszkadza żeby inni kupowali i nim się cieszyli jeśli potrafią.
Może kiedyś zrobi rumuna Piko ? (n)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#12
Ta ST43 nie jest taka zła, tylko lekko niedopracowana i tyle.
Poczekam na bardziej kuszące malowanie, najlepiej z żółtą mordką aby stłumić te wszystkie "niedopracowania".
Zdajcie relację jak to "cudo" jeździ.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#14
Nie wygląda tak źle, jak mi się na początku wydawało.
Dzięki Jacek za zdjęcia.
Czołownica widzę, że jest wysunięta tak samo jak w oryginale.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#16
Zbiornik jest tylko jeszcze go nie zamontowałem
To zbiornik w tym modelu jest "do montażu"?
[DOUBLEPOST=1486025191][/DOUBLEPOST]
Ta ST43 nie jest taka zła, tylko lekko niedopracowana i tyle.
...i z tym się ja zgadzam. Gdyby tylko kosztowała jakieś 350zł /nie więcej/, to pewnie bym kupił, gdyby wyszło odpowiednie malowanie (IV epoka).
[DOUBLEPOST=1486025325][/DOUBLEPOST]
Porównanie MTB z Tilligiem z przodami od APM
Zobacz załącznik 452018
A propo niedopracowań... (jeśli chodzi o to narożne okienko :D ) ... i na tym zdjęciu widać, że to okienko narożne jest po prostu za krótkie - gdyby było dłuższe i "zawijało" sie na czoło, to mogło by być. Na fotce którą cytuję widać, że miejsca troche jeszcze na to "zawinięcie" było.
Model wart 350zł moim zdaniem.
 
Ostatnio edytowane:

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#18
To tak samo jak moja EP05. Popatrzyłem, cos tam poprawiłem i sprzedałem. To sie nawet do konwersji nie nadaje. Lokomotywy sa cale poklejone, szybki, detale. Nie da sie tego rozebrać bez połamania części.
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
980 23 0
#20
MTB nie pokazało się od dobrej strony. Szkoda. A tak przy okazji, to czoło ich modelu, to coś pomiędzy Rumunem, a EP05 ;)
 

Podobne wątki