• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie ST43 MTB z ST43 Tillig

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#85
Zrozumiałem że kolega MTB ma za "gówno" i przez to dostał bana na czeskim forum
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
#87
- stały obok taurusa roco i eu07 piko
- jakość skody towarowej chyba o oznaczeniu 181 lub 183 0raz tego elektrowozu "basia" nie odbiega na niekorzyść od siódemki piko
- modele sa super ciężkie co może skutkować bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi
- dla purystów mogą być do wymiany pantografy
Ja rozumiem, że nie lubisz Piko, ale to trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jak daleko MTB odstaje jakościowo w dół od tych siódemek Piko.

Na temat Skod sporo rok temu napisal kolega Remaj. Polecam lekturę.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#92
Skąd wiesz, że MTB robi modele z form niekowowych? Ja pytałem i powiedziano mi, že formy są metalowe.
[DOUBLEPOST=1486825678,1486825063][/DOUBLEPOST]I jak to jest z jakością innych modeli MTB?
To że MTB stosuje formy żywiczne nie jest żadną tajemnicą, może metalowe też stosują, a właściwie drukowaną formę żywiczną pokrytą metalizowana warstwą można od biedy również nazwać jako metalową:). Czesi znani są zresztą z tych innowacji i nie jest to żadną ujmą a raczej zaletą, wądą MTB jak już czescy koledzy podają są słąbo przygotowane projekty.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#96
Wydaje Ci się ;-)
Słupek między przednią a narożną (w tym przypadku boczną) szybą tak samo szeroki.
Malowanie również słabe, chociażby widać niedomalowania na czole pod linią dachu.
 

fred3rg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#98
Z tego konta trudno to jednoznacznie ocenić, ale na 99% narożne okna są umiejscowione jak w polskiej wersji.
Granica niebieski-biały rzeczywiście ostra, ale nad czołowymi oknami widać maźnięte szarym, jak w ST43.

Ciekawi mnie jak wyjdzie im wersja szara z dwukolorowym pasem przez środek ściany. Z takimi pasami MTB ma ewidentne problemy, jak EP05 w tt.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
Caly czas cos mi nie tak z tymi wozkami. Wyglada jak by dolny "fartuch" zachodzil za nizko i zaslanial za duzo wozki. Na poczatku myslalem ze sprezyny sa za blisko siebie i czynilo to wozki za bardzo delikatne. W ogole spieprzone sa proporcje. Przez to ze dolna krawedz pudla jest za nizko, znika jedna z najbardziej charakterystycznych cech rumuna; ten "lapacz krow" niczym z amerykanskich parowozow. Widac Panowie z MTB olali geometrie w podstawowce:podstepny:
 

Podobne wątki