• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie skali N i Z - foto Big Boy kontra BR 53

step-by-step

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć wszystkim. Trochę z mojej kolekcji. Na dzień dobry dla porównania - 2 największe lokomotywy, czyli Amerykański Big Boy (Athearn z dźwiękiem) w skali N oraz Borsig BR 53 Mallet z tendrem kondensacyjnym (Marklin 88053).
W skali Z jest już dostępny niewiele mniejszy od Big Boya Challenger, ale przy cenie 1600 USD za analogową sztukę AZL dałem sobie siana i z amerykańcami zdecydowałem się na skalę N :)


Przy okazji, jeśli ktoś jest zainteresowany, to sprzedaję trochę gratów w skali Z:
http://shop.ebay.co.uk/step-buy-step/m.html
(na ebay.pl aukcje są w większości niewidoczne)
Będzie tego więcej, oprócz taboru mam jeszcze mnóstwo akcesoriów typu tory, budynki czy trakcja.
 

Załączniki

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
heh... modele w N są naprawdę małe.
Jak patrzę na model w Z-ce ustawiony przy modelu w skali N, twierdzę, że Z-ka to jednak prawdziwy modelarsko-kolejowy hardcore... :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 27
Tabor Z 7
Tabor Z 98

Podobne wątki