• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie lokomotyw EU07 (Piko 96360 vs Schlesienmodelle 107001)

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#1
Drodzy koledzy.
Ponieważ jestem już w posiadaniu EU07 od obu producentów, pozwoliłem sobie na porównanie lokomotyw.
Podkreślam, że porównanie ma jedynie zobrazować różnice pomiędzy obiema maszynami. Należy pamiętać, że są to różne typy lokomotyw, więc różnice są również w samej budowie maszyn.
Z mojej strony - nie osądzam, która lokomotywa jest lepsza - obie są dla mnie bardzo wartościowe i obie są dla mnie wygrane.
Jedynie co mogę napisać, to że wyrażam szacunek dla Piko i SK Model oraz Schlesienmodelle, za tak wspaniałe produkty.

Jeśli znajdziecie jakieś drobne skazy, pamiętajcie, że to zdjęcia z dosyć mocnymi przybliżeniami.
Na dworze jest już ciemno, więc zdjęcia były robione przy sztucznym oświetleniu, co może powodować przekłamanie barw lokomotyw.

Czoło-1.jpg Czoło-2.jpg Profil-1.jpg Profil-2.jpg Poszycie-1.jpg Poszycie-2.jpg Logotyp_PKP_Cargo.jpg Wózki.jpg Profil-3.jpg Profil-4.jpg Spod-1.jpg Spod-2.jpg
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#8
To skoro jest już takie porównanie, to może zróbmy ankietę w skali 1-10 dla konkretnego elementu: wózki, podwozie, nadwozie, reflektory, kultura pracy, pantografy wnętrze itp...
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#9
Fantastycznie przygotowane zestawienie.
Czy porównywałeś również własności jezdne obu modeli?
Nie starczyło mi czasu, ale na pewno w najbliższym czasie to zrobię.
Kolega robo zaprezentował kulturę pracy lokomotywy - bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
Ślimaczy się (cichutko), że prawie nie widać i nie słychać.
To skoro jest już takie porównanie, to może zróbmy ankietę w skali 1-10 dla konkretnego elementu: wózki, podwozie, nadwozie, reflektory, kultura pracy, pantografy wnętrze itp...
Tych części w obu modelach jest tak dużo, że ja większości nie znam fachowych nazw :oops:
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#10
Ja czekam na porównanie fabrycznych malowań, aczkolwiek... w sumie to też bym już chciał żeby moja siódemka przyszła...
 

skiba

Użytkownik
Reakcje
10 0 1
#11
Nie mając żadnego jeszcze,a tylko oceniając z super zdjęć kolegi: 7 do 3 dla Roberta i Irka - gratuluje Panowie,oby tak dalej
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#12
Nie mając żadnego jeszcze,a tylko oceniając z super zdjęć kolegi: 7 do 3 dla Roberta i Irka - gratuluje Panowie,oby tak dalej
Ja w ogóle to się jak dziecko cieszę, że w końcu od czasów stonki wyrósł duetowi SK Model-Piko godny i groźny konkurent, bo to oznacza mniej więcej tyle że przy następnych modelach będą się obie firmy musiały postarać bardziej, żeby nie zostać w tyle, a to oznacza że z każdym kolejnym modelem jakość będzie rosła :) Teraz tylko muszę sobie jakieś 30 dyżurów na miesiąc zacząć brać żeby na to wszystko zarobić :p
 

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Obydwie są bardzo ładne , dziękuje i gratuluje obydwu producentom. SM świetne detale i smaczki. To nasza rodzima produkcja , możemy być z nich dumni . Polak potrafi !
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#14
Według mojej oceny to remis. Na korzyść Piko jest cena, w stosunku do SM, na korzyść SM większa ilość detali, aczkolwiek otwierane drzwi i sprężynujące zderzaki dla mnie niepotrzebne.
 

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Dla mnie oba modele sa piekne, super porównanie :) gdyby loczki byly tego samego typu porownanie mialo by wiekszy sens.
[DOUBLEPOST=1423518251,1423517865][/DOUBLEPOST]Gdybym mial dojscie to do kupilbym SM :)
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#17
Jeszcze jedna sprawa.
Na forum pojawił się wpis, że odstęp pomiędzy zderzakami lokomotywy, a wagonu jest zbyt duży.
Tutaj porównanie
DSCF9376.jpg DSCF9377.jpg
Moja EU07-193 jest trochę wybrakowana, ale nie zmienia to faktu, że obie lokomotywy mają prawie identyczny dystans.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#19
Jednym słowem wynikało by z tego że sprawa śledzi rozdmuchana została bez sensu, lub kolega miał wadliwy model...
Dla mnie oba modele sa piekne, super porównanie :) gdyby loczki byly tego samego typu porownanie mialo by wiekszy sens.
[DOUBLEPOST=1423518251,1423517865][/DOUBLEPOST]Gdybym mial dojscie to do kupilbym SM :)
jak nie masz dostępu jak dostępne są w kilku sklepach internetowych w tym również u producenta, tak w ogóle to z tego co zauważyłem to ich strona znów działa...
 

Podobne wątki