• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie lokomotyw EU07 (Piko 96360 vs Schlesienmodelle 107001)

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#41
Nie wiem czemu tak to wygląda na zdjęciu, ale celowo postawiłem koła nad mocowaniem szyny - na zdjęciu wygląda jakby było bardziej do przodu.
Zdjęcia są zrobione po kątem, stąd to wrażenie.

Trudno porównać światła, bo w SM są halogenowe, nie lustrzanki. "Problemem" w Piko jest umieszczenie czerwonych, zobaczymy jak będzie w SM.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#43
Cieszy mnie takie porównywanie modeli, bez emocji. Nasz model ma pewne błędy, bo modeli bez błędów nie ma, a to na dodatek jest nasz pierwszy model. Produkcja w Chinach też sprawia wiele problemów, tych samych jak i u innych producentów. Będziemy starali się sukcesywnie je poprawiać jednak, w miarę możliwości. Tak by stopniowo nasze modele były coraz lepsze. Ale proszę, jeśli robicie jakieś porównania, to róbcie to rzetelnie, w innym wypadku jest to delikatnie mówiąc czepiactwo i to czasami z wnioskami źle płynącymi. Dlatego postanowiłem się odezwać.

Najlepiej byłoby porównać wykonania tych samych typów lamp: Lustrzane PIKO-Lustrzane SM, Halogeny PIKO-Halogeny SM. Podejrzewam, że w przypadku walki "halogenowej" będzie bardzo wyrównany poziom w obu wypadkach.
A ja podejrzewam, że w Piko nie ujrzysz reflektorów halogenowych, albo będą wyglądać tak samo jak te obecne.

Wygląda na to że w PIKO to jest lepiej zrobione jeśli chodzi o to wystawanie, przynajmniej patrząc na te zdjęcia: http://www.garnek.pl/vidu07/7653804/eu07-527 i http://www.garnek.pl/vidu07/7653778/eu07-527
W modelu SM skrzynie są zdecydowanie za głęboko osadzone. Na tym przykładzie widać, że co jeden ma dobrze, to drugi ma źle :) Kształt skrzyni lepszy w SM ale za głęboko osadzone - i na odwrót:
Na fotkach kolegi ffox modele nie stoją na torze, a zatem wózek zapewne delikatnie jest skręcony, przez co efekt wystawiania cylindrów powiększa się. A co do prawidłowości zagłębienia skrzyń na podwoziu oraz wystawiania cylindrów przed nie, to proponowałbym zaopatrzyć się wpierw w odpowiednie zdjęcie, zrobione w ujęciu takim jak zdjęcie modeli i dopiero wtedy porównywać. Poniżej taka fotka, wyciąganie wniosków pozostawiam Tobie.
s.jpg

Dodam tylko że lokomotywa stała na łuku trochę, przez co elementy wózka i tak delikatnie się cofnęły. Tak więc powinny wystawac jeszcze bardziej.

lepszy odłącznik nożowy na dachu w PIKO
o.jpg

Powyżej przycięte fotki kolegi ffox. U nas odłącznik nożowy ze względów technologicznych ma czerwony kolor. W Piko ma bardziej prawidłowy. Aczkolwiek, na poszczególnych maszynach bardzo różnie był ten element malowany i czasem bywało że w całości potrafił być pomalowany na czerwono, tak samo jak szyny WN. Ale, u nas szyna ma detale mocowania szyny WN z jednej strony i kabli przyłączeniowych odbieraka z drugiej, jak również oba odłączniki różnią się od siebie, bo sam element odłącznika, ten poziomy powinien tylko z jednej strony wystawać, oraz w obu odłącznikach z odwrotnej strony. A tak to wygląda w oryginale z podobnego trochę ujęcia.
o2.jpg


Nie mam zamiaru targować się z każdym zarzutem, ale szkoda że doszukujecie się trochę na siłę. :)
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#44
Na fotkach kolegi ffox modele nie stoją na torze, a zatem wózek zapewne delikatnie jest skręcony, przez co efekt wystawiania cylindrów powiększa się.
CoCu nie rozumiemy się :) Nie miałem na myśli wystawania cylindrów tylko skrzyń akumulatorowych. Cylindry może i na zdjęciu kolegi ffox'a wystają bardziej ale na pewno z powodu skręcenia wózka modelu przy wykonywaniu zdjęcia. I tu się zgadzam. Zwykła kulturalna dyskusja. Dla mnie oba modele są fajne.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#46
Tak, zrozumiałem to. A teraz porównaj zdęcia modeli z tą fotką co wstawiłem oryginału. I wyciągnij jeszcze raz wnioski który model ma to zrobione zgodnie z oryginałem.
Jak dla mnie tego nie da się wywnioskować z tej fotki. Miałem na myśli tą: http://forum.modelarstwo.info/attachments/skrzynie-2-jpg.269730/ i odstęp pomiędzy brzegiem skrzyni, a poszyciem budy. Nie licytujmy się aż tak. Wiadomo przecież, że to tylko szczegół, a jest cała masa elementów, które można by wałkować - jeśli się komuś chce :) Chyba niepotrzebnie tak odbierasz, to co piszę przy okazji tego porównania (wyczuwam ziarno oburzenia). Owszem - napisałem jakie jest moje zdanie (może się mylę) - ale naprawdę nie ma to znaczenia, a zdanie to - jak napisałem - jest tylko moim osobistym odczuciem przy okazji porównania ffox'a i wolności wypowiedzi jakie daje forum. Nie ciągnijmy tego w stronę przeciągania liny ku dwóm milimetrom w jakimś jednym elemencie z dziesiątków innych. W końcu to modele i każdy ma coś nie tak :), a coś innego tak, jak trzeba :) - tak sądzę. Jak ktoś kiedyś napisał - milimetr w te czy we wte - przeżyjemy :D, a każdy wybierze sobie, co uważa.
Cieszy mnie takie porównywanie modeli, bez emocji.
Mnie też :)
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#47
W pierwotnej wersji swojego postu gdzie zawracałeś na to uwagę zamieściłeś inną fotkę, później edytowałeś swój post i fotka znikła, a teraz wskazujesz inną. Ale niech Ci będzie.

Pojawił się zarzut że "falka" czy też "bumerang" wymalowany na pudle ma zły kolor. Proszę zwróćcie jednak uwagę, że na obu naszych modelach ten kolor jest inny! A porównując je z prawdziwymi EU07 w malowaniu PKP Cargo, porównujcie do konkretnie egzemplarzy odwzorowanych w modelu, a nie do dowolnych. To dlatego, że mimo iż zakłady naprawcze dokonujące przemalowań lokomotyw w te barwy mają dokładne wytyczne co do kształtu, umieszczenia i odcienia tych elementów graficznych, to robią to dowolnie. Przez to czasem bywa (jak w naszej 539) że element ten niewiele się różni od odcienia pudła, a czasem jest bardzo mocno wyraźny. Na jednym z modeli kształt z lewej i z prawej jest inny, mimo że według wytycznych PKP Cargo powinien być ten sam (jedynie lustrzane odbicie). Staraliśmy się, by model miał takie niuanse uwzględnione.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#48
A ja podejrzewam, że w Piko nie ujrzysz reflektorów halogenowych, albo będą wyglądać tak samo jak te obecne.
Też mam taką obawę. Reflektory - jak dla mnie - to najsłabszy widoczny element modelu PIKO.
W pierwotnej wersji swojego postu gdzie zawracałeś na to uwagę zamieściłeś inną fotkę, później edytowałeś swój post i fotka znikła, a teraz wskazujesz inną. Ale niech Ci będzie.
Zgadza się. Sorry. Przyznaję - wcześniej pisałem o za bardzo wystających elementach wózka. Wywaliłem fotkę i komentarz o wystających cylindrach bo zorientowałem się, że wózek jest skręcony. Myślałem, że odpowiadasz na cytowany przez ciebie mój "zarzut" o głębokość osadzenia skrzyń (względem poszycia budy). Ale... nie ważne :)

Na zdjęciach kolegi ffox'a jeszcze zauważyłem takie coś:
Pytanie: to się coś urwało i się obsunęło, czy to tak odlane?

eee.jpg
 
Ostatnio edytowane:

JarW

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#51
o_O ...proponuję zakup mikroskopu, w celu solidnego zbadania spoistości struktury...
PS: modele PIĘKNE, z bardzo wieloma detalami, gratuluję sukcesu i dziękuję ... ze swojej strony przynajmniej
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#52
o_O ...proponuję zakup mikroskopu, w celu solidnego zbadania spoistości struktury...
Pytam o widoczne elementy modelu, a nie o spoistość struktury widziana przez mikroskop elektronowy. Bez emocji. Wróćmy do pokojowej dyskusji. Nie wiem dlaczego niektórzy tak się zaraz wnerwiają :D
Uprzedzając dalsze nerwowe reakcje niektórych użytkowników forum, których drażni "męczenie tematu" napiszę, że już o nic nie pytam (możecie odetchnąć :) ). Niech będzie, że każdy widzi co widzi... ale zapytać chyba nie grzech :cool: ?
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.616 107 12
#53
Fajnie to porownanie i naprawde jestem pod wrazeniem tego co koledzy dokonuja czyt. wnikliwosc i dbalosc o to zeby najmniejszy szczegol byl prawidlowo odwzorowany w nastepnych edycjach. Jednkaze, jakby ktos wszedl w ten watek po raz pierwszy, to moglby sie za glowe zlapac myslac ze producenci nawalili. A prawda jest taka, ze najprawdopodobniej (nie mam modeli wiec nie wiem) 99% jest wykonana ok.

Mnie w "korporacji" uczyli, ze zanim komus wytkniesz ze cos jest nie tak, zacznij od tego co dobre - pochwal zanim skrytykujesz. Troche wiecej pozytywnej energii by sie tu przydalo - niech i SK Model I koledzy od SM poczuja ze zrobili cos, co srodowisko docenia! Pamietajmy rowniez, ze te modele nie kosztuja tysiecy zlotych a setki.

pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnio edytowane:

JarW

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
mikl - właśnie o to chodzi - 1000% racji! (y)
A jeśli chodzi o okienko...to właśnie chyba coś tam takiego jest ...
EU07-527.jpg
 

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
358 17 0
#56
Co Cu paprawcie dach! Nad kabinami jest zrobiony tragicznie, jest za niski i te pantografy na dole gdzie rama, no nie no wogóle...
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#59
Panowie nie ma co się przekomarzać, oba modele są świetne, nie ma lepszego i gorszego. Wiadomo że są zwolennicy modelu Piko jak i zwolennicy modelu SM i każdy będzie bronił "swojego" producenta i modelu.
 

Podobne wątki