• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Porównanie lokomotyw EU07 (Piko 96360 vs Schlesienmodelle 107001)

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
@karol_mar tak jakby prześledzić kilka wątków i Twoje wypowiedzi w nich to odnoszę wrażenie że strasznie wieje od nich pogardą, wiem że to może być tylko poznański temperament, znam kilku poznaniaków, bardzo ich lubię i cenię, ale czasami też mają takie gadanie że trudno się zorientować czy już do sądu pozew piszą czy jeszcze nie :p
Tak poza tym to strasznie wszyscy niecierpliwi są tego co widzę, że wszystko musi być teraz zaraz a najlepiej na wczoraj, a cierpliwość to część tego hobby.
Podaj cytaty z tą pogardą, proszę.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Ja swój dekoder zamontowałem dopiero wczoraj więc póki co testowałem tylko światła i powolną jazdę, ale bardzo zastanawia mnie jedna rzecz.
Dlaczego w dekoderze Zimo 22-pin można ustawić wszelkie światła niezależnie od kierunku jazdy, a w ESU 21-pin działają tylko zależnie od kierunku jazdy? Mógłby mi ktoś wyjaśnić na chłopski rozum?
Oraz w ESU 22-pin światła główne również działają zależnie od kierunku jazdy w przeciwieństwie do Zimo.
Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, ale nie ukrywam, że trochę zależało mi na tym, aby określona kabina świeciła się bez względu na kierunek jazdy.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
W ESU 22-pin możesz sobie ustawić również niezależne (w lokomotywach Piko) u mnie tak są poustawiane, że na części eFek masz kierunkowe, a na dodatkowych eFkach masz niezależne.

W lokach SM elektronika lokomotywy steruje oświetleniem i nie pozwala na niezależne załączenie, a konkretniej pozwala, ale tylko w jedną stronę, z drugiej strony automatycznie wyłącza światła z tej pierwszej strony.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Czyli jest to ograniczona możliwość przez płytkę elektroniczną w modelu (procesor), a nie sam dekoder?
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Podobnie jak ja odbieram negatywnie Twoje wpisy, kwestia podejścia.
[DOUBLEPOST=1425475610][/DOUBLEPOST]
Czyli jest to ograniczona możliwość przez płytkę elektroniczną w modelu (procesor), a nie sam dekoder?
Mateusz, jak będziesz chciał, mogę Ci podesłać plik z ustawieniami do ESU Plux22 do załadowania przez z21, tak abyś miał niezależne światełka.
 

Dr.Mabuse

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
No właśnie. Na moje ogłoszenie w dziale giełda odzew prawie zerowy, wszyscy chcą listy CV. Instrukcję, może przeczytał co 10-ty posiadacz.
Dekoderów dźwiękowych sprzedałem może 10, jazdy może 5. Co więcej mogę zrobić nie wiem.
Z tym zerowym odzewem to trochę nie tak do końca, kilka dni temu napisałem do Pana zamówienie dwóch dekoderów jazdy do EU07SM i nawet nie raczył mi Pan odpowiedzieć:)
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Ale, to mnie trochę martwi, bo z wcześniejszych wpisów wynika, iż kupując w SM dedykowany dekoder do EU07 nie będę miał pełnego oświetlenia.
Dlaczego nie można było sprzedawać lokomotywy/płytki od razu z poprawną wersją firmware?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Ale, to mnie trochę martwi, bo z wcześniejszych wpisów wynika, iż kupując w SM dedykowany dekoder do EU07 nie będę miał pełnego oświetlenia.
Dlaczego nie można było sprzedawać lokomotywy/płytki od razu z poprawną wersją firmware?
A dla czego nie można było sprzedawać Windowsa z poprawioną wersją, tylko co chwile jakieś uaktualnienia się pobiera?
Pewne oczywiste sprawy wychodzą dopiero po rozpakowaniu paczki, tak jak otwarcie pieluchy niemowlaka, niby taki słodziaczek a w pieluszce kupso jak u starego.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
A dla czego nie można było sprzedawać Windowsa z poprawioną wersją, tylko co chwile jakieś uaktualnienia się pobiera?
Pewne oczywiste sprawy wychodzą dopiero po rozpakowaniu paczki, tak jak otwarcie pieluchy niemowlaka, niby taki słodziaczek a w pieluszce kupso jak u starego.
Ty tak poważnie? Czy sobie ze mnie jaja robisz?
Windows uaktualnia się sam. Chyba, ze tą płytkę tez można podłączyć do neta i się sama uaktualni.
Pytanie do SM - czy w nowych modelach będzie poprawna wersja płytki? No i kiedy będą zamówione dekodery?
ps.
starałem się dostosować do poziomu dowcipu, więc dałem ocenę "SUPER"
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
Ja się juz w tym wszystkim pogubiłem:(
Na DCC się nie znam, ze czy to wszystko co powyżej oznacza że aktualne "oprogramowanie" płytki w modelu ogranicza możliwości, jakie daje sam dekoder, mimo że przygotowanie modelu pod względem okabelkowania świetlnego dawałoby większe możliwości? Zdaję sobie sprawę że pytanie nie brzmi zbyt profesjonalnie, ale nie umiem sformułować inaczej.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
czy to znaczy,ze PIKO jest gora,i lepiej to zrobilo?:D krytykowalem PIKO,ale chyba przerzuce sie na modele tej firmy
PIKO nie jest górą, po prostu zrobili model bez kombinowania w elektronice i bez blokowania innych producentów dekoderów.
Piko dało do modelu super płytkę dedykowaną pod dekoder 22 -pin, który sam jest w stanie obsłużyć full oświetlenie PKP + dźwięki.
Model SM jest LEPSZY, niestety przez brak dedykowanych dekoderów i niezrozumiałą (dla mnie) politykę w tym zakresie traci BARDZO.
Gdyby zastosowano dekoder 22 pin może byłoby prościej dla wszystkich.
ps.
konieczny update firmware'u uważam za wpadkę
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
czy to znaczy,ze PIKO jest gora,i lepiej to zrobilo?:D krytykowalem PIKO,ale chyba przerzuce sie na modele tej firmy
I Piko, i SM ma mocne i słabe strony :)
Piko dało do modelu super płytkę dedykowaną pod dekoder 22 -pin, który sam jest w stanie obsłużyć full oświetlenie PKP + dźwięki.
No właśnie w modelu Piko brakuje niektórych świateł, jakie ma SM.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Ty tak poważnie? Czy sobie ze mnie jaja robisz?
Windows uaktualnia się sam. Chyba, ze tą płytkę tez można podłączyć do neta i się sama uaktualni.
Pytanie do SM - czy w nowych modelach będzie poprawna wersja płytki? No i kiedy będą zamówione dekodery?
ps.
starałem się dostosować do poziomu dowcipu, więc dałem ocenę "SUPER"
Nie robię sobie jaj z Ciebie. Próbuję nieco rozładować napiętą sytuację. Pamiętajcie, że to pierwszy model Tego producenta, a wymagania co do jego modelu są bardzo wysokie.
Windows tak jak model od SM, jeśli nie będzie podpięty do wirtualnej rzeczywistości, też się nie zaktualizuje.
W nowych modelach będzie poprawiona wersja płytki, o czym już Robert informował, z migającymi czerwonymi włącznie.
Duża partia dekoderów błądziła po Niemczech ostatecznie trafiając do Roberta do domu zamiast do mnie.

Ja się juz w tym wszystkim pogubiłem:(
Na DCC się nie znam, ze czy to wszystko co powyżej oznacza że aktualne "oprogramowanie" płytki w modelu ogranicza możliwości, jakie daje sam dekoder, mimo że przygotowanie modelu pod względem okabelkowania świetlnego dawałoby większe możliwości? Zdaję sobie sprawę że pytanie nie brzmi zbyt profesjonalnie, ale nie umiem sformułować inaczej.
Tak.

PIKO nie jest górą, po prostu zrobili model bez kombinowania w elektronice i bez blokowania innych producentów dekoderów.
Piko dało do modelu super płytkę dedykowaną pod dekoder 22 -pin, który sam jest w stanie obsłużyć full oświetlenie PKP + dźwięki.
Model SM jest LEPSZY, niestety przez brak dedykowanych dekoderów i niezrozumiałą (dla mnie) politykę w tym zakresie traci BARDZO.
Gdyby zastosowano dekoder 22 pin może byłoby prościej dla wszystkich.
ps.
konieczny update firmware'u uważam za wpadkę
Bądź obiektywny!
Dekoder 22 pinowy jakiej firmy daje full oświetlenie PKP + dźwięki?
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Elvis
dziękuję za merytoryczną odpowiedź (bez podtekstów).
To co napisałeś powyżej mi wystarczy i kończy dla mnie problem/temat dekoderów.
Czyli updat'u wymaga tylko pierwszy model, jest to akceptowalne.
ps.
masz racje, takiego wypasu oświetlenia nie daje żaden inny
 

Podobne wątki