• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pomocy! :)

HubertH0

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Jestem początkującym modelarzem i potrzebuję pomocy w skalach.... Najbardziej podoba mi się skala 1:87 (H0). Jako początkujący , najpierw robię makietę/dioramę bez żadnych ruchomych elementów typu pociągi , sygnalizacja itp.
Myślałem bardziej nad czymś prostym , droga , samochody , ciężarówki , domy itp. Zależy mi na skali H0 i otoczeniu miejskim , jak możecie to powiedzcie ile ma centymetrów samochód w H0 :)
Załączeniu zdjęcie "przymiarki"
 

Załączniki

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#2
Samochód osobowy ma ok 45mm.
Najlepiej podejdź sobie do sklepu z modelami kolejowymi i tam obejrzysz sobie domy, tabor, drzewa w danej sakli.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#4
W skali H0:

Renault Clio 42mm
Bmw 7 e32 57mm
Audi V8 56mm
Fiat 126 maluch 35mm
VW T4 52mm
Opel tigra 45mm
Autobus Solaris MPK 135mm
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#8
Ale co....I przy okazji poleć stronę modelarską gdzie można auta , tiry , drzewa itp
Chciałeś zeby pomierzyć CI modele H0, zapomniales? Wiec podałem CI długości kilku przypadkowo wybranych modeli w mm, jeśli chcesz miec to w centymetrach to podziel te wartości przez 10, jesli nie wiesz jak, poproś tate to CI pomoże :)