• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pomoc w malowaniu modelu Pm36-2 w skali 1:10

Zbyszek W

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam z Melbourne,
Po dziesieciu latach pracy nad modelowaniem pracujacej
na pare i wegiel locomotywy Pm36-2 (zdjecie zalaczam) jestem gotowy na jej pomalowanie.
Prosilbym o pomoc w doborze kolorow.
Zauwazylem w You Tube ze weglarka na pracujacej w Wolsztynie Pm36-2 jest
pomalowana na zielono.
Czy to jest wlasciwy kolor z roku 1937?
Bylem pod mniemaniem ze weglarka byla orginalnie pomalowana na czarno.
Oczekuje niecierpliwie na odpowiedz za ktora z gory dziekuje.
Chetnie nawiaze kontakt z zainteresowanymi modelarzami.
Serdeczne pozdrowienia z antypodow.
Zbyszek W
Melbourne, Australia
robxv1101@yahoo.com
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
robi wrażenie :shock: gratuluje wytrwałości, nie każdy potrafiłby poświecić 10 lat na takie wyzwanie :smile: i jeszcze para buhhhhh, koła w ruch
 
Reakcje
0 0 0
#6
Witaj Zbyszku W.
Według obowiązujących przed wojną wzorów malowania parowozów (po wojnie zresztą też, ale nie przywiązywano do tego większej wagi), maszyny pośpieszne malowano na zielono (tudzież oliwkowo). Gdzieś miałem przedwojenne kolorowe zdjęcie Pt31, jak je znajdę to wrzucę na forum, bo możliwe, że kolor był taki sam, w końcu petuchy też powstały PFLwP.
A co do węglarek, to były malowane na brązowo. Ale myśłę, że byłoby grzechem zaprzęgać Peemę do węglarek! Chyba, że to do jakiejś innej maszyny :smile:
pozdrawiam Michał
 

lyck

Użytkownik
Reakcje
192 1 0
#8
Czy ja dobrze widzę, że jest to live steam, w sensie: model parowozu napędzany prawdziwym silnikiem parowym jak w realu? Jeżeli tak, to jestem więcej niż pełen podziwu! Co do malowania, załączam przedwojenną pocztówkę innej polskiej maszyny pośpiesznej. Z dużą dozą prawdopodobieństwa peema była malowana podobnie.

PS. węglarka to osobny wagon na węgiel, nigdy "wagon" z zapasami wody i węgla na stałe połączony z parowozem czyli - tender. Ostatnio na Allegro widać epidemię młodych dla których to słowo wymarło...
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
#11
Panie Zbyszku.
PT-31 przed wojna byla malowana na zielono taki odcien oliwkowy. Tak wlasnie jest pomalowany przedwojenny model tego parowozu w Chicago. Pytanie czy akurat ten odcien farby byl na Pm-36-2. Podejrzewam ze tak.
 

Podobne wątki