• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Pomoc w kupieniu zestawu startowego.

daso

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, chciałbym kupić cyfrowy zestaw startowy z dwoma pociągami. W oko wpadł mi PIKO 59114:

http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=19160 , jednak ICE3 mnie nie interesuje i chciałbym go sprzedać od razu jako nowy i kupić za te pieniądze inny lok + kilka wagonów lub sam lok.

Pierwsze pytanie - za ile mógłbym sprzedać cyfrowego ICE3?

Teraz kolejna sprawa, czy gdybym kupił zestaw PIKO 97908:

http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=16667 , to czy będę mógł do tego loka dołożyć dekoder + dźwięk?

I ostatnie pytanie, czy loki PIKO dzielą się na analogowe i cyfrowe, czy wszystkie są analogowe i dokłada się tylko dekodery? Czy np. trzeba kupić serię Expert, żeby mieć cyfrę + dźwięk, czy wystarczy Hobby?
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#2
Wszystkie współcześnie produkowane modele lokomotyw posiadają gniazdo dekodera, jak jest ono zatknięte zaślepką to model jest analogowy. Jak model jest sprzedawany jako cyfrowy z dźwiękiem, to znaczy że w gniazdo ma wetknięty dekoder dźwiękowy. Przy samodzielnym dokładaniu dekodera, trzeba wiedzieć jaki rodzaj gniazda jest w modelu (najlepiej sprawdzić w instrukcji modelu), bo niestety jest kilka różnych niekompatybilnych standardów.
 
Z

Zv

Gość
#5
Witaj @daso na forum. Przy odrobinie pomocy ze strony fachowców na forum sądzę, że do 99% lokomotyw produkowanych obecnie da się upchnąć dekoder dźwiękowy i głośnik.
Co do pierwszego pytania o sprzedaż ICE3 to raczej jest to mało "interesujący" model dlatego, że oferta typowo polskich modeli jest już naprawdę duża.
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=23432
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=18509
to dwa polskie sety może to bardziej trafny wybór?
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
D

daso

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Do każdego. Możesz założyć dekoder z funkcjami do jazdy, albo dekoder, który ma funkcje do jazdy i funkcje dźwiękowe.
Czyli rozumiem, że jeśli kupię dekoder dźwięku, to będzie w nim również dekoder do jazdy tak?

Np. ten http://www.gaugemaster.com/item_details.asp?code=PK56345&style=&strType=&Mcode=Piko+56345

Czy trzeba jeszcze kupić osobny do jazdy? Przepraszam za takie pytania, ale dla mnie to nowość i nie miałem z tym wcześniej do czynienia :)

Witaj @daso na forum. Przy odrobinie pomocy ze strony fachowców na forum sądzę, że do 99% lokomotyw produkowanych obecnie da się upchnąć dekoder dźwiękowy i głośnik.
Co do pierwszego pytania o sprzedaż ICE3 to raczej jest to mało "interesujący" model dlatego, że oferta typowo polskich modeli jest już naprawdę duża.
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=23432
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=18509
to dwa polskie sety może to bardziej trafny wybór?
No tak zapomniałem się przywitać, przepraszam, więc witam wszystkich serdecznie :)

Tak coś myślałem, że z tym ICEm może być problem. Widzę właśnie po forum, że zdecydowana większość z was interesuję się PKP, ja nie jestem fanem tych czy tamtych taborów, po prostu chciałem sobie kupić "zabawkę ", a kolej Niemiecka po prostu bardziej mi się podoba, jednak nie wykluczam PKP. Te zestawy, które podałeś są analogowe, więc trzeba by było kupić jeszcze całe sterowanie, dlatego chciałem kupić cyfrowy zestaw, żeby było taniej.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#7
Moim zdaniem cyfrowe zestawy startowe są super opcją bo są bardzo korzystne cenowo....ale ich atrakcyjność sprowadzałbym tylko do pozyskania elementów do cyfrowego sterowania. Tabor bym sprzedał i kupił coś fajnego, co mi się podoba i nie koniecznie Piko...
 
OP
OP
D

daso

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
No właśnie, dlatego chcę kupić taki zestaw ze względu na cenę. Ja nie jestem żadnym maniakiem, czy nawet hobbystą, nie interesuję się nawet pociągami, ale je lubię i jakiś czas temu wpadłem na pomysł, że w sumie fajnie byłoby się pobawić taką "kolejką". Nie wiem nawet czy zauważyłbym różnicę pomiędzy lepszą czy gorszą lokomotywą czy wagonem, więc chcę kupić to co mi się podoba, a podobają mi się składy towarowe zarówno elektryczne jak i spalinowe.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
#9
No właśnie, dlatego chcę kupić taki zestaw ze względu na cenę. Ja nie jestem żadnym maniakiem, czy nawet hobbystą, nie interesuję się nawet pociągami, ale je lubię i jakiś czas temu wpadłem na pomysł, że w sumie fajnie byłoby się pobawić taką "kolejką". Nie wiem nawet czy zauważyłbym różnicę pomiędzy lepszą czy gorszą lokomotywą czy wagonem, więc chcę kupić to co mi się podoba, a podobają mi się składy towarowe zarówno elektryczne jak i spalinowe.
No to się nie zastanawiaj, tylko kupuj. Jak masz większe zasoby gotówki, to kupuj od razu zestaw cyfrowy, bo wtedy oprócz dekodera w lokomotywie, będziesz miał także cyfrowy zestaw do sterowania tą lokomotywą. Przeszukaj sobie sklepy modelarskie i wybierz to, co się właśnie Tobie podoba.
 
OP
OP
D

daso

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
No to się nie zastanawiaj, tylko kupuj. Jak masz większe zasoby gotówki, to kupuj od razu zestaw cyfrowy, bo wtedy oprócz dekodera w lokomotywie, będziesz miał także cyfrowy zestaw do sterowania tą lokomotywą. Przeszukaj sobie sklepy modelarskie i wybierz to, co się właśnie Tobie podoba.
No i tym miłym akcentem możemy zakończyć ten temat. Dzięki wszystkim za porady.
 

kenshinio

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Witam wszystkich forumowiczów!

Nie chcę mnożyć tematów, więc postanowiłem zadać moje pytanko tutaj.
Postanowiłem zacząć realizować moje marzenie z dzieciństwa o makiecie kolejowej. Przyznam, że trochę zainspirowała mnie do tego nowo wydana kolekcja Kolejka Elektryczna. Miałem zacząć moją przygodę od niej ale po wstępnym przebadaniu tematu, chęć taka mi odeszła...
Postanowiłem sprawić sobie zamiast tego jakiś fajny zestaw startowy. I tu pojawia się moje pytanie, jak jest teraz z producentami tych zestawów? Zakładam, że lepiej (łatwiej) wybrać jednego producenta i jego się trzymać. Tylko kogo wybrać? PIKO? Roco? Czy może aktualnie ktoś inny jest godny polecenia?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc!
 

ALIEN

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Witam wszystkich modelarzy i kolekcjonerów. Razem z synem chce rozpocząć przygodę z koleją w domowej skali. Na start chciałem zakupić zestaw startowy Piko 97918. Słyszałem dobre opinie o tym zestawie ze jest z serii Expert lecz przeszukując internet zauważyłem ze ten starter jest wydawany w serii Hobby. Trzeba lepiej szukać serii Expert? Jak mieć kolejkę to lepiej dokładniejszą w szczegóły. Chciałem wykonać małą makietę odcinka trasy
Gdynia Główna - Hel
8271571_su42534-z-wagonami-pietrowymi-na-stacji-hel--pociag-regio-do-gdyni-glownej.jpg
lecz obawiam się że będą widoczne opisy stacji macierzystej i docelowej co będzie nie zgodne z makieta. Czy moje obawy się potwierdza a jak tak to czy jest na to jakiś sposób?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#13
Na początek wystarczy zestaw w wydaniu Hobby .
Jak kolega uzna,że modelarstwo kolejowe jest tym co kolegę wciągnęło i interesuje -można swoją kolekcję rozbudowywać o modele już lepszej jakości (wykonania).
Chciałem wykonać małą makietę odcinka trasy
Gdynia Główna - Hel

lecz obawiam się że będą widoczne opisy stacji macierzystej i docelowej co będzie nie zgodne z makieta. Czy moje obawy się potwierdza a jak tak to czy jest na to jakiś sposób?
Nie ma w tym zestawie na pewno tablic kierunkowych z relacją pociągu ;) więc nie ma też jak to kol. napisał stacji docelowej.
Na wagonach jest natomiast przydział do st. macierzystej i to też można zmienić jeśli by kolega uznał,że ten przydział mu nie pasuje.
Ale jak napisałem wyżej na początek i do zabawy w domu nic bym nie zmieniał.
Jak już kolegę to wciągnie tak jak nas -to wówczas można stan rzeczy zmienić.:) Proponuję jednak na początek spróbować z zestawem startowym aby się przekonać samemu o co w tym wszystkim biega.
Pozdrawiam serdecznie