• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pomoc w dobraniu czcionki

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#3
Przekopię się przez swoją bibliotekę fontów. Jakbym nie dał rady znaleźć, proszę podesłać na PW napis jaki trzeba wykonać. Jeśli objętościowo nie jest to tekst zbliżony do dzieł Lenina, mogę pomóc zwektoryzować napis.
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.096 19 0
#4
Znalazłem w książce "Technika liternictwa" Jana Wojeńskiego liternictwo, które najbardziej pasuje do liter, którymi pisano nazwy stacji. Jest to liternictwo konstrukcyjne, nie ma takich komputerowych czcionek. Do liternictwa stacyjnego narysowałem w autocadzie wszystkie litery oddzielnie i zestawiałem w wyrazy zgodnie z zasadą spacjonowania. Napis EU/EP07 ma inne proporcje, na Twoim zdjęciu narysowałem siatkę linii. Jeśli dysponujesz zdjęciem zrobionym prostopadle do napisu mogę odtworzyć cały napis z cyframi w autocad'ie, potem będzie można go dowolnie zestawiać i ekportować do innych plików.
 

Załączniki

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#7
witam, czy ktoś może mi podać jaka została użyta czcionka do napisów w EU/EP07 ? Tak jak poniżej na zdjęciu .
Mariusz spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytanie
Oznaczenie serii - czcionka do oznaczania taboru BN-67.9010-03
Opis zakładu i wykonanej naprawy tak jak napisał kol. @route to czcionka Arial.
Poniżej zrzut z ekranu może z kolorkami nie utrafiłem;)
oznaczenie.jpg


Dla lepszego rozeznania czy podobne do oryginału poniżej to samo zapisane w pdf.
Pozdrawiam serdecznie:)
 

Załączniki

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#8
Zacząłem drążyć temat w związku z projektem Dragona. Obecnie obowiązująca czcionka, to PN-K-02040-2. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was dysponuje tą czcionką lub normą?
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#9
Zacząłem drążyć temat w związku z projektem Dragona. Obecnie obowiązująca czcionka, to PN-K-02040-2 ...
... zgodnie z podaną normą, którą zastąpiła (jak sam dobrze wiesz) norma PN-EN 15877-2. I wspomniana norma dopuszcza stosowanie trzech czcionek: ARIAL, UNIVERS 67, HELVETICA.

PS. Jacek, jak zdobędę normę - to Ci ją podeślę.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#10
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat Mariusza - nie chcąc jednocześnie zakładać nowego tematu.
Czy ktoś z kolegów może wie jak nazywa się ta czcionka na zdjęciu poniżej (zdjęcie zapożyczone z neta )
DSC_8450-Panorama.jpg


Krój pisma dość powszechnie stosowany w czasach PRL-u.
Może kolega Krzysiek Fiałka ma ten krój pisma pokazany w książce " Technika Liternictwa " ?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#11
Nie tworząc kolejnego tematu.
Koledzy, czy to jest jakaś konkretna czcionka czy radosna twórczość osoby, która nanosiła oznaczenia?

1583605347896.png
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 17
Tabor 7
Tabor 1
Tabor 5
Tabor 8

Podobne wątki