• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? pomoc - sygnalizacja

qwerty

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Nie mam pojęcia, w którą stronę powinny być zwrócone semafory i tarcze manewrowe na tej makiecie. Wybrałem jeden z gotowych planów z tego forum. Zamierzam użyć semaforów kształtowych. Gdyby ktoś mnie uświadomił to byłbym bardzo wdzięczny. Może ktoś ma uwagi co do tego planu, nwm.
chodzi mi o drugą wersje dekoracji projektu ,,city'' z tematu o makietach dla średnio leniwych początkujących, to jakby tej miniaturki się wyświetlić nie dało
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#3
W pierwszym przybliżeniu: ruch na liniach PLK jest prawobieżny, tzn. na linii dwutorowej pociąg zasadniczo jedzie przed siebie prawym torem. A maszynista siedzi zasadniczo po prawej stronie kabiny.
"Zasadniczo" nie znaczy "wyłącznie".
Sygnalizacja czyli semafory, tarcze, wskaźniki stoją zasadniczo po prawej stronie toru, ewentualnie wiszą nad torem. Ramię semafora kształtowego wystaje w prawą stronę - maszynista widzi biało - czerwoną stronę ramienia.
To tak w wielkim skrócie i uproszczeniu...
Wrzuć większy obrazek to można będzie pogadać co i gdzie ustawić.
Poszukaj w necie "instrukcja E1", poczytaj żebyś coś wiedział przynajmniej o podstawowych sygnałach.
 

Podobne wątki