• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pomniki techniki Bielsko - Biała

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Ja mam pytanie w związu z parowozami które stały jako pomniki techniki w Bielsku.

Wiem że stały tam :
Pt47 - 13
Tw53 - 2560
Ty51 - 9
TKh 1-191
TKt-16
LAS-47

Wiem że Pt47 - 13 wraz z Ty51 - 9 ,jeszcze w 2004 roku rdzewiały w Krakowie Płaszowie
normalnie aż mi ich żal :sad: ,mam zdjęca jak odmalowane i czyste jeszcze stoją w Bielsku.

Tw53 - 2560 jest obecnie w Skansenie w Chabówce .

Czy ktoś wie co się teraz z tymi parowozami dzieje?

Za wszystkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
OP
OP
P

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
W Chabówce ,no to super :grin: ,przynajmniej nie zardzewieją jak Pt47 i Ty51 :sad:
A może ktoś wie co teraz się dzieje z Pt47 i Ty51? Tak jak pisałem 2 lata temu rdzewiały w Krakowie ,a teraz...?
 
Reakcje
45 0 0
#4
Patryk.K napisał(a):
A może ktoś wie co teraz się dzieje z Pt47 i Ty51? Tak jak pisałem 2 lata temu rdzewiały w Krakowie ,a teraz...?
Dalej rdzewieją. Widac PKP trzyma je w zapasie lub nie ma pomysłu co z nimi zrobić, a te 3 czy 4 stowarzyszenai zajmując sie ratowaniem taboru nie mają mocy przerobowych, zeby się zająć tym tematem.
 
OP
OP
P

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Wielka szkoda :sad: ,no ale chociaż tamte cztery parowozy się uchowały w dobrym stanie :smile: ,a swoją drogą ciekawe dlaczego nie zostawili tych parowozów w Bielsku tylko wywieźli?. Te cztery parowozy co przetransportowali do Chabówki to może i dobrze zrobili bo przynajmniej ktoś będzie o nie dbał ,ale Pt47 i Ty51 to lokomotywownia Czechowice Dziedzice mogła już zostawić w Bielsku i dbać o parowozy ,przynajmniej by się uchowały ,a tak rdzewieją w Krakowie...
 
Reakcje
45 0 0
#6
Patryk.K napisał(a):
,a swoją drogą ciekawe dlaczego nie zostawili tych parowozów w Bielsku tylko wywieźli?.
Bo takie było w pewnym momencie zarządzenie bodajze Cargo o skoncentrowaniu taboru zabytkowego w wybranych skansenach - wtedy m.in zlikwidowano skanseny w BBi Choszcznie
 
OP
OP
P

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Witam!

Zamieszczam zdjęcia ,można by było powiedzieć że "wartości historycznej" :grin:
Rok 1998 :grin:
Ten knypel to ja jak miałem 7/8 lat :smile:
Ostrość zdjęć jest marna ponieważ robiłem "zdjęcie zdjęcia" .
 

Załączniki

Podobne wątki