• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pomniejszone.pl - modele lokomotyw serii ST45

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#1
Przedstawiam kolejną modernizację pomniejszone.pl
Dawca Piko SP45-204
Model ma zmodernizowany cały dach, nie na darmo Elvis mierzył oryginał.
Pełne zgarniacze, bez KKS-ów, będą sprzęgi Weinert'a.
Model będzie miał pełne i oświetlone kabiny oraz podświetlane pulpity.
Nowe zezowate światła.
Oświetlenie E1 i dźwięki od Elvis-a.

Już po modernizacji blacharskiej.


DSC_0423.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#6
No ja bym na Twoim miejscu jednak jej poświęcił jeszcze trochę czasu. Te wygryzione dziury wokół świateł na prawdę można poprawić.
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#7
ładne to to ... ciut szpachli jeszcze trza , ale ładne ;)
Użyłeś kalek ?
Elvis ryzykował i po dachach zaiwaniał z miarką, to teraz musisz patynkę i rudą na daszku i te kabelki .... ;P
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#8
Być może i szpachla by się zmieściła, ale skoro nie wiecie jakie "wielkie" są dziury wokół świateł to podaje szerokość ramki dla porównania.
Ramka ma 0,65 mm szerokości.
Wycieraczka na szybie to 0,2 mm grubości + jakieś 0,1mm farby, czyli wycieraczka to 0,3 mm.
Pokazałem zdjęcia w znacznym zbliżeniu, na żywo tego nie widać.

ST45-02 H0 4.jpg
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#9
"czepiam się" z przymrużeniem oka :p Kawał roboty.
Sam nas poszczułeś super detalami (w tym kabina :p) Więc jak zrobiłeś zdjęcia macro i to taaaak zbliżone, to "zazdrośnik" się odezwał i nie mając do czego się doczepić - bo chwalić ileż można ;) znalazł szparę - i stąd "szpachla".
Po takiej dokładnej robocie to powinieneś jeszcze ten kabel do klomatyzatora pociagnąć i ślad buta pana E na pamiątkę.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#11
Pokazałem zdjęcia w znacznym zbliżeniu,
To nie dziw się, że się czepiają. Uroki forum :) ....tutaj ci najmniejsze 'pierdnięcie' wyłapią.
"czepiam się" z przymrużeniem oka :p Kawał roboty.
I dobrze, że z przymrużeniem.... trzeba sobie zdawać sprawę, że wydziarganie tych otworów to ręczna robota, a nie wtrysk z zaprojektowanej formy.
 
Ostatnio edytowane:

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#12
AAAj takiego kabla nie zauważyłem :oops:... to przez te macro. Czekam na efekt końcowy bo robótka zacna i wersja nieseryjna.
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#15
Mam nadzieję, że uda mi się tam pierwszy raz dotrzeć :p Więc jest szansa, że się zobaczymy i obejrzę sobie to cudo na"żywo"
 

Podobne wątki