• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pomniejszone.pl - model wagonu motorowego serii SN61

OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#41
SN61-139 gotowy.
Nie ganić, obrys buforów, czerwony kolor na wózkach wg zamówienia.
Dla zachęty...


SN61-139 04.jpg



A więcej fotek i filmików na moje stronie.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#42
Model przepiękny... tak z ciekawości spytam - na ostatnim filmie na stronie - model wypadł z szyn czy udało się go awaryjnie zatrzymać? :D
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#43
Awaryjnie był zatrzymany, nieźle popitala więc ciężko go zatrzymać w miejscu, nawet awaryjnie.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#45
Piękny model, wnętrza, malowanie, całokształt. Szkoda że bliższych fotek nie dałeś. Jeśli to model dla klienta jak piszesz to w jakiej cenie go robisz?
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#46
A tak jeździ Sn61 z "ryflakiem" ROBO.
Oraz test uciągu SN61. Ryflak oraz to co miałem akurat pod ręką. To nie jest maksymalna prędkość, może dużo szybciej.


 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#50
Kolejna wersja SN61.

86 z pierwszej transzy (z "gapą" między reflektorami), z dodatkowym reflektorem na dachu, który był od nowości tego wagonu.
Możliwość wykonania w malowaniu niebieskim i zielonym, z każdą datą rewizji i przydziału zgodnie z oryginalną książką wagonu.
Pełne oświetlenie E1, włącznie z sekwencyjnym zapalaniem i gaszeniem.
Model można obejrzeć na targach Hobby w Poznaniu na stoisku Elvis-Model.
Na stoisku Elvis-a jest także ET22 z blachy trawionej, warto zobaczyć....
Dla zachęty fotka...
SN61-86 01.jpg

Więcej fotek na mojej stronie www.pomniejszone.pl
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#54
Czy w tej oryginalnej książce napisano, że wagon już z fabryki przyszedł z trzecim reflektorem, czy Kolega DJs wyciąga taki wniosek z faktu braku zapisu o zamontowaniu go podczas naprawy okresowej? Jeżeli to drugie, to uważam ten wniosek za nieco pochopny. Nigdy nie słyszałem, żeby którykolwiek z wagonów serii SN61, zarówno pierwszej, jak i drugiej dostawy, miał górne reflektory fabrycznie zamontowane. Takiej modyfikacji dokonywano dopiero w latach 80. (może już w końcu lat 70., tego nie jestem pewien) ubiegłego wieku. Podobnie było z ezt starszej budowy. Ale nie twierdzę, że wiem wszystko i jeżeli rzeczywiście było inaczej, chętnie się tego dowiem. Jednak póki co, te informacje mnie nie przekonują.
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#55
Nic nie napisano w książce że wagon przyjechał z trzecim reflektorem z fabryki, bo nic też nie napisano że mu go zamontowano w Polsce.
Skoro są wpisy o dokonanych modernizacjach, chociażby zamontowaniu dodatkowych zbiorników wodnych, wężownic do podgrzewania paliwa, czy zabezpieczeniem głowic przed zamakaniem to brak wpisu o zamontowaniu trzeciego reflektora nie można uznać za przeoczenie.
Tak, właśnie przez brak takiego wpisu, założyłem taką tezę.
Ja też nie wiem wszystkiego, ale podpieram się książką.
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#56
I takiego SN-a też mogę zrobić.....
Więcej fotek na mojej stronie.

11 grudnia można go zobaczyć na stoisku Elvis-Model, na giełdzie w Warszawie.


SN61 18.jpg
 

Podobne wątki