• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie Zabytkowe Samochody.

Reakcje
80 2 0
#1
Jestem modelarzem kolejowym i samochodowym ale główną moją i syna pasją są stare polskie samochody.
Pragniemy ocalić od stopienia w piecach hutniczych ,perełek polskiej motoryzacji. Samemu jednak ciężko jest znaleźć dzisiaj takie perełki, więc prosimy wszystkich o pomoc i informację, gdzie takowe stoją. Mile widziane zdjęcia.
Nazywamy się Kochamy Polską Motoryzację, można nas znaleźć na Facebook'u pod adresem :
http://www.facebook.com/pages/Kochamy-Polską-Motoryzację/284281698382601
W przyszłości planujemy mieć profesjonalną stronę internetową.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzin, polubień i udostępnień naszej strony.
Pozdrawiam !
Dozamet !
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#2
Super temat i inicjatywa.Jest na forum kilka osób, które też są miłośnikami polskiej motoryzacji, więc myśle że temat ruszy.
 

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Witamy na forum.Nawiasem mówiąc swego czasu chyba rozmawialiśmy telefonicznie na temat silnika od Żubra,niestety nie udało mi się wtedy odnaleźć żadnego tropu :(.Trafiłem na samych nieprzychylnych ludzi,którzy patrzyli na mnie jak na wariata kiedy próbowałem się czegoś dowiedzieć.
 
OP
OP
Dozamet

Dozamet

Użytkownik
Reakcje
80 2 0
#5
Tak ,się niestety często zdarza, na nas również, ludziska patrzą podejrzliwie,kiedy pytam o jakieś stare polskie samochody .
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#6
Jak widać podejrzliwość mamy w genach. Nie zmienia to faktu, że polskie ikony trzeba ratować od zapomnienia, dla przyszłych pokoleń.
 
OP
OP
Dozamet

Dozamet

Użytkownik
Reakcje
80 2 0
#7
Masz rację ,trzeba ratować dla przyszłych pokoleń ,tylko jest to strasznie droga zabawa , a nie ma nikogo chętnego do pomocy !
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#8
Może będziesz też wrzucał fotki tych pojazdów tu do nas na forum?
Zawsze to dodatkowo zwiększy zainteresowanie.Jak dla mnie to brak słów, wszystkie te samochody wzbudzają sentyment a świadomość że ktoś o nie dba i przeprowadza remonty jeszcze bardziej cieszy.(y)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#10
Tak ,się niestety często zdarza, na nas również, ludziska patrzą podejrzliwie,kiedy pytam o jakieś stare polskie samochody .
To dlatego że, w naszym społeczeństwie panuje fałszywe przeświadczenie iż za każdego starego złoma można dostać nowego Mercedesa, ludzie sami takie pierdoły rozpowiadają nie znając rzeczywistej wartości pojazdu czy kosztów doprowadzenia go do stanu prawie idealnego.:)
 
OP
OP
Dozamet

Dozamet

Użytkownik
Reakcje
80 2 0
#11
Ostatnio ,kupowaliśmy Autosana, stan taki sobie , Właścicielka ,żąda 12000 zł ,próbujemy się trochę targować ,wyjaśniając po co chcemy go kupić . Odpowiedź ,była zdumiewająca, cyt. "wy mi tu takie grosze chcecie dać ,a później krocie za niego weźmiecie! " Uśmialiśmy się mocno, ludzie nie mogą ,zrozumieć ,że można wykładać ciężką kasę i nic z tego nie mieć ,po za wielką satysfakcją ![DOUBLEPOST=1374323031,1374322530][/DOUBLEPOST]
Może będziesz też wrzucał fotki tych pojazdów tu do nas na forum?
Zawsze to dodatkowo zwiększy zainteresowanie.Jak dla mnie to brak słów, wszystkie te samochody wzbudzają sentyment a świadomość że ktoś o nie dba i przeprowadza remonty jeszcze bardziej cieszy.(y)
Właśnie ,specjalnie nie dajemy zdjęć na forum , podany jest link ,każdy ,kto naprawdę interesuje się polskimi ciężarówkami ,może tam sobie ,wejść i pooglądać ,dodać tam swój komentarz . Nie zależy mi na , ludziach ,dla których prawdziwe (1;1) polskie ciężarówki ,są im obojętne ,a zachwycają się tylko plastikiem 1:87 .
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#13
....... Właśnie ,specjalnie nie dajemy zdjęć na forum , podany jest link ,każdy ,kto naprawdę interesuje się polskimi ciężarówkami ,może tam sobie ,wejść i pooglądać ,dodać tam swój komentarz . Nie zależy mi na , ludziach ,dla których prawdziwe (1;1) polskie ciężarówki ,są im obojętne ,a zachwycają się tylko plastikiem 1:87 .
Dziwny wpis jak na pasjonata. I mocno zbędny w mojej ocenie, zwłaszcza w swej końcowej części. Ale każdy pisze co uważa za stosowne.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
Właśnie ,specjalnie nie dajemy zdjęć na forum , podany jest link ,każdy ,kto naprawdę interesuje się polskimi ciężarówkami ,może tam sobie ,wejść i pooglądać ,dodać tam swój komentarz . Nie zależy mi na , ludziach ,dla których prawdziwe (1;1) polskie ciężarówki ,są im obojętne ,a zachwycają się tylko plastikiem 1:87 .
A kto nie chce wejść na Waszą stronę, tylko chciałby obejrzeć fotki tu, to już nie może "naprawdę interesować się polskimi ciężarówkami" i jest godnym pogardy dyletantem, który "zachwyca się tylko plastikiem 1:87". Podziwiam Waszą pasję i doceniam wysiłki, wkładane w ratowanie polskich zabytków techniki, ale takim podejściem możecie tylko wszystkich zrazić do siebie. No, chyba, że nie zależy Wam na nikim, a to, co robicie, robicie wyłącznie dla swojej satysfakcji.
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#15
Ostatnio ,kupowaliśmy Autosana, stan taki sobie , Właścicielka ,żąda 12000 zł ,próbujemy się trochę targować ,wyjaśniając po co chcemy go kupić . Odpowiedź ,była zdumiewająca, cyt. "wy mi tu takie grosze chcecie dać ,a później krocie za niego weźmiecie! " Uśmialiśmy się mocno, ludzie nie mogą ,zrozumieć ,że można wykładać ciężką kasę i nic z tego nie mieć ,po za wielką satysfakcją ![DOUBLEPOST=1374323031,1374322530][/DOUBLEPOST]
Właśnie ,specjalnie nie dajemy zdjęć na forum , podany jest link ,każdy ,kto naprawdę interesuje się polskimi ciężarówkami ,może tam sobie ,wejść i pooglądać ,dodać tam swój komentarz . Nie zależy mi na , ludziach ,dla których prawdziwe (1;1) polskie ciężarówki ,są im obojętne ,a zachwycają się tylko plastikiem 1:87 .
Wielu kolegów by się obraziło za ten wpis na końcu. Wiesz kolego poco tak pisać? Szacunek się należy tu każdemu, który jest na tym forum I nie tylko, a że Tobie nie zależy na takich ludziach no to trudno. Nie jestem fanem modeli plastikowych ale oglądam je z zaciekawieniem u innych kolekcjonerów I doceniam to, że znajdują czas I fundusze na to by je mieć na półce:)
 
OP
OP
Dozamet

Dozamet

Użytkownik
Reakcje
80 2 0
#16
Przepraszam , sam mam ponad czterysta plastików 1:87 i nie uważam nikogo ,za "godnego pogardy dyletanta" ale nasza strona skierowana jest dla miłośników 1:1
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#17
Bardzo dziwny wpis z Twojej strony.Wobec tego po co reklamujesz na tym forum wogóle swoje zabytki skoro od razu wrzucasz wszystkich do jednego wora i uważasz za małych chłopców co podniecają się tylko "zabaweczkami" w skali 1/87.Mnie tym wpisem tylko zniechęciłeś do dalszego śledzenia Twojej kolekcji zabytków.Nie kazdego z nas stać na ratowanie polskiej motoryzacji, ale wiem że zdecydowana większość ludzi tutaj się tym interesuje i chce żeby takowe były zachowane.Życzę Ci dalszego powodzenia w odrestaurowywaniu naszej motoryzacji, ale na dalsze kibicowanie z mojej strony nie licz.:(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Archiwum 23

Podobne wątki