• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie tablice rejestracyjne do modeli samochodów w skali 1:18 !!!

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Panowie,
Jestem osobą, która niestety nie jest "biegłym informatykiem", dlatego potrzebuje żeby ktoś z Was mi pomógł...
Mianowicie chciałbym, żeby moje modele samochodów w skali 1:18 miały polskie tablice rejestracyjne.
Oczywiście dotyczy to tablic z eurobantem, zarówno standardowych jak i indywidualnych oraz oczywiście zabytkowych.
W związku z tym moje pytanie brzmi: Czy ktoś jest w stanie mi w tym pomóc ???
Ważne dla mnie jest też to żeby tablice pasowały do wnęk na nie przeznaczonych w modelach, dlatego jeśli znajdzie się osoba, która podejmie to wyzwanie, to napiszę na priva dokładne wymiary tablic oraz "numery", które mają się na nich znajdować...
Z góry dziękuję osobom chętnym do pomocy :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#2
Nie potrzeba być biegłym informatykiem, żeby zrobić sobie samemu rejestracje. Wystarczy do tego program Word, biała folia samoprzylepna do drukarek i czcionka o nazwie arklas.
Ściągasz sobie taką czcionkę z internetu, zapisujesz ją w folderze font (tam są wszystkie czcionki w Windowsie). Otwierasz program Word, wybierasz z listy czcionek arklas i naciskając odpowiednie klawisze robisz sobie tablice rejestracyjne. Potem wystarczy zmniejszyć tą czcionkę do odpowiedniej wielkości (wnęki w modelu) i wydrukować na folii. Potem wycinasz, naklejasz i masz gotowe tablice. :):):)
Miłego drukowania. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#5
mafo,
Dzięki za szybką odpowiedź, ale nie bardzo rozumiem jak stworzyć po 1 tablice, a po 2 eurobant itd ?
Ja o tym nie mam zielonego pojęcia...
Pozdrawiam :)
Jak ściągniesz tą czcionkę, to będziesz miał plik z instrukcją który klawisz odpowiada za odpowiednie znaki na tablicy rejestracyjnej. Naciskając odpowiednie klawisze na klawiaturze stworzy Ci się rejestracja gotowa do wydruku. Spróbuj, a zobaczysz jakie to łatwe.
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Dzięki Chłopaki, jesteście genialni !! i właśnie rozpoczynam produkcje tablic :)
Jak będę miał jakiś model już gotowy to niezwłocznie dodam jego zdjęcie !!
Pozdrawiam :)
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Panowie potrzebuje niebieskiego koguta do modelu w skali 1:18, takiego jak na zdjęciu.
Wie ktoś z Was, gdzie można takiego dostać ?? Albo może komuś z Was zbywa i ma do sprzedania ??
Ważne żeby był pojedynczy i okrągły i trzymał skalę...

3184182.jpg