• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie pociagi pancerne w okresie 1918-1921

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
Na tym podkolorowanym zdjęciu rosyjskim, sprzed bodajże dwóch stron, ktoś rekonstruując zniszczony lewy dolny narożnik, wkleił żołnierzowi nogi kolegi obok ;)
 
OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.176 2 0
Bobik, dziękuję za informację, nie zmienia to jednak faktu, że nadal brak "kolorowych" zdjęć polskich pociągów pancernych z okresu 1918-1921, a to wielka szkoda.
Tym razem parowóz do identyfikacji...
 

Załączniki

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Były, oczywiście, że były. Ale tak jak napisałem ten parowóz nie znalazł się na stanie PKP.
Ponieważ z tego zdjęcia nie mogę odczytać nazwy dyrekcji ... dlatego nic więcej o nim nie napiszę. Na DRG znalazły się dwa parowozy z dawnym numerem 4037- 54 616 i 54 639, ale czy to jest któryś z nich - nie wiem. Może Kamo wie coś więcej, lub dysponuje zdjęciem o lepszej rozdzielczości, z którego można odczytać, bądź tylko zobaczyć długość napisu oznaczającego dyrekcję.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
No tak ... pasuje jak świni siodło, kwiatek do kożucha, wół do karety, pięść do nosa itp, itd. W takim razie patrząc na to zdjęcie i ludzi się na nich znajdujących możemy wywnioskować, że generałowi Konarzewskiemu pośpieszyli z pomocą ... pruscy kolejarze. ;)
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
kamo115, posiadam tą książkę.
Jest w niej cała masa zdjęć, zdecydowana większość pochodzi ze zbiorów NAC.
Zdjęcia w większości są mi osobiście wcześniej już znane.
Dołączona do tego jest reprint mapy sieci PKP z 1939 roku, bez wąskich torów.
Dodatkowo jest płytka z fragmentami filmów przedstawiające w zasadzie scenki kolejowe.

Jak dla mnie całość nic szczególnego.
Złą stroną jest swawola grafika, który co drugie zdjęcie zaciemnił nakładając niebieską farbę.
 

Podobne wątki