• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie pociagi pancerne w okresie 1918-1921

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
Historyczny dokument "Wojna Światów"
. Jedynym pociągiem pancernym jest ukraiński "Karmeluk" sprzymierzonej Armii URL - wrzesień 1920 roku i nie mający z Bitwą Warszawską 1920 r. nic wspólnego. Zostało sfilmowane spotkanie Piłsudskiego i Petlury w Stanisławowie z okazji uroczystego poświęcenia tej jednostki, zbudowanej w WK w Stanisławowie...
 

JoncaA

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
...no to się szykuje wspaniała i niezwykle interesująca lektura. Czekam z niecierpliwością do sierpnia-września... oby wirusy / meteoryty / złośliwość rzeczy martwych czy ludzie złej woli oraz inne tego typu przypadłości, na które niestety nie mamy większego wpływu, nie popsuły planów wydawniczych... czego sobie i autorowi życzę
Raport "na dziś":
Blachy naświetlone, druk we wrześniu, nakład wg umowy z drukarnią dostarczony wydawcy 25 września.

PP okladka.jpg
 
Reakcje
33 0 1
Ooo! To jest ciekawe!
Gdzie można złożyć zamowienie?
Widziałem angielską wersje na Amazon, ale nie widziałem polskiej wersji, nawet na stronie Vesper.

Czy będzie może drugi tom (1918-1920)?
Mi się śnię ksiąska (czy seria książek...) o Polskich Pociągach Pancernych zaczynając od Związku Broni aż do wycofania Lokomomotoru w 1960 (?) ;)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
Zobacz załącznik 748913

Nowy Rok 1920, pociąg "Dowbor-Musnicki" na kresach. Do węgla i do lasu było dość daleko, więc na tendrze również podkłady...
Podkłady kolejowe w tamtych czasach to jak ..drewniana kolba do karabinu - a więc rzecz podstawowa -strategiczna, decydująca o przeżyciu , na pewno nie do palenia. Rozbite podkłady z katastrof, wybuchów itp. , nie nadające się ze względu na stan(zgnite), obrzyny to tak ,- na zdjęciu noworocznym paliwo ( drewno ) było pozyskane po prostu z otoczenia, gdzie tylko coś rosło i nadawało się do palenia pod kotłem.Zwróć uwagę na zdjęcia z tamtych czasów , na zdjęcia z pejzażem ; drzew, lasów jak na lekarstwo, wszystko roślinne co się tylko nadawało na paliwo -wycięte.
 

JoncaA

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
Panie Adamie, czy ten termin 25.09 na książkę jest nadal aktualny ?

I czy te dwa wagony z lewej na zdjęciu @Szwed1978 to klasyczne 'cywile' czy część składu gospodarczego?
I w którą stronę jechał ten pociąg ? W 'prawo' ?
1. Mam oficjalne potwierdzenie sprzed dwóch dni - 25.09 loko wydawca, 5.10 - start promocji i sprzedaży.
2. wagony składu gospodarczego dopięte do platformy tylnej - wagon Kd - magazyn, cysterna paliwowa typu austriackiego z wodą do parowozu. Jazda w prawo.
 

JoncaA

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
Panie Adamie, czy ten termin 25.09 na książkę jest nadal aktualny ?

Jak się dowiaduję nakład, zgodnie z zapowiedzią, że 25.09, jest już w wydawnictwie. Zobaczę pewnie w poniedziałek-wtorek, jak mi kurier dowiezie, ale ponoć książka wygląda należycie, a nawet jeszcze lepiej...
 

Podobne wątki