• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie pociagi pancerne w okresie 1918-1921

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
"Poprzejscin" i inne - takiej polszczyzny jeszcze nie widziałem.
Tam takich kwiatków jest więcej, bardzo niechlujny skład tego tekstu, ale to pewnie robiono w warunkach polowych. Nie mam na myśli ówczesnej pisowni, która w wielu miejscach odbiegała od dzisiejszej, ale o zwykłych literówkach.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Tam takich kwiatków jest więcej, bardzo niechlujny skład tego tekstu, ale to pewnie robiono w warunkach polowych. Nie mam na myśli ówczesnej pisowni, która w wielu miejscach odbiegała od dzisiejszej, ale o zwykłych literówkach.
Nawet od ówczesnej polszczyzny to odbiega. Wręcz mam wrażenie, że albo oficer był dość wynarodowiony po służbie w armii zaborców, albo nawet obcego pochodzenia [bo też zdarzały się przypadki, że Czesi czy Austriacy a nawet Niemcy wybierali jednak WP], albo notujący był ledwo piśmienny.
 

JoncaA

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
Na początku stycznia, ucieszony, że mój wydawca nie będzie już mówił do mnie brzydkich wyrazów, pochwaliłem się na tym forum, że skończyłem sporo spóźnioną książkę o polskich pociągach pancernych. Miała się ukazać późną wiosną, czyli teraz. Wirus zeżarł plany i terminy. Stan na dziś: książka złamana, korekty odbyte. Zrobione tzw. proofy, czyli odbitki próbne (to taki sposób, żeby skorelować profil kolorów mojego komputera z profilem maszyn w drukarni). Wyszło chyba całkiem dobrze.
proof str.138.jpg proof.str.178.jpg
Przewidywania: jeśli się nic nowego nie narobi druk w sierpniu - na wrześniową rocznicę '39.
 
Reakcje
3.345 16 0
...no to się szykuje wspaniała i niezwykle interesująca lektura. Czekam z niecierpliwością do sierpnia-września... oby wirusy / meteoryty / złośliwość rzeczy martwych czy ludzie złej woli oraz inne tego typu przypadłości, na które niestety nie mamy większego wpływu, nie popsuły planów wydawniczych... czego sobie i autorowi życzę :)
 
OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
Adasiu, gratuluję pomysłu i czekam na tą arcyciekawą publikację.
Pojawiło się takie znane zdjęcie z Heigla z włoskim opisem ("Sowiecki pociąg pancerny przejeżdża przez rzekę Wołgę"). Podpis mnie rozbawił do łez..
 

Załączniki

Podobne wątki