• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie pociagi pancerne w okresie 1918-1921

JoncaA

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
Się pochwalę!
I nijaka to reklama, skoro jeszcze nie ma takiego towaru na rynku.
Tuż przed Świętami skończyłem i oddałem wydawcy najostatniejszy kawałek mojego opus magnum : "Polskie pociągi pancerne 1921-1939". Planowane jako poziome A4 (parowozy i wagony bywają długie). W środku, prócz tekstu, będzie 174 barwne sylwetki taboru i 1198 fotografii, oprawa twarda. Pewnie będzie drogo...
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
Się pochwalę!
I nijaka to reklama, skoro jeszcze nie ma takiego towaru na rynku.
Tuż przed Świętami skończyłem i oddałem wydawcy najostatniejszy kawałek mojego opus magnum : "Polskie pociągi pancerne 1921-1939". Planowane jako poziome A4 (parowozy i wagony bywają długie). W środku, prócz tekstu, będzie 174 barwne sylwetki taboru i 1198 fotografii, oprawa twarda. Pewnie będzie drogo...
Wiadomo kiedy będzie wydana ?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
W sumie zbudowano (w okresie sierpień-wrzesień 1920 r.) w lwowskim KBPP trzy podobne, nowoczesne wagony artyleryjskie, które zostały przydzielone do 3 poc.panc. pod koniec września 1920 r. Wagony te po modernizacji, dotrwały do 1939 r.....
Czyli Piłsudczyk [122mm], G. Iwaszkiewicz [też 122mm?]. A trzeci? Tak samo, o ile pamiętam dwa są wykazach międzywojennego taboru. Jeden z nich skończył w składzie pp15, w Modlinie.
 
OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
Trzeci wagon artyleryjski otrzymał pociąg pancerny "Bolesław Chrobry" (polówka 8 cm wz. 19.05/1908, Śkoda, kal. 76,5 mm) i tak samo "Gen. Iwaszkiewicz"). Tylko "Piłsudczyk" otrzymał wagon art. z rosyjską haubicą 122 mm. Jak dotąd nie pojawiło się pociągu pancernego "Bolesław Chrobry"pomimo upływu ponad 100 lat. Lwowski wagon po przeróbkach w składzie pociągu pancernego Nr 15 "Śmierć" w Modlinie (zdjęcie pochodzi ze strony PIBWL)...
 

Załączniki

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
"Pancerka Kabicz"- czy ktoś coś wie, co oznacza ten niemiecki skrót: PSLEV ?
P.St.E.V.
Po ucieczce cesarza K.P.E.V.
stało się
Preussische
Stadt
Eisenbahn
Vervaltung
Ale sprawdź czy dobrze rozwinąłem te litery, bo z niemieckiego jestem słaby.
--- PS
Sorry, przez reklamę nie zauważyłem odpowiedzi Andrzeja.
 

Podobne wątki