• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie pociagi pancerne w okresie 1918-1921

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
#81
Panie Tomaszu, tak wygląda wagon części gospodarczej polskiego pociągu pancernego P.P.6 "Gromobój". Piękne godło, prawda?
 

Załączniki

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
#82
Witam Panie TS, dziękuję za miłe słowa i odpowiadam na 3 Pańskie pytania:
1. nie natrafiłem.
2. posiadam kilka fotek.
3. nie natrafiłem.
Niestety, nie interesował mnie ten temat.
Czy ktoś posiada wiedzę na temat zdobycia pod koniec marca 1919 roku sowieckiego pociągu pancernego koło mostu na rzece Dzitwie pod Lidą?
 

Załączniki

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
#83
Warto na TYM FORUM wyjaśnić niektóre błędne informacje pokutujące od 1930 roku.
NIE ISTNIAŁ pociąg pancerny o nazwie "Za Niemen" ( img 181). Jest to tylko napis propagandowy tak jak "Na Berlin ". Pruska maszyna opancerzona w KBPP Kraków. Był to kolejny trzeci parowóz opancerzony tutaj.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#84
Czy kolega kamo i inni mają jakieś materiały o pociągach pancernych użytkowanych po 1945r. w Polsce? Może warto założyć osobny wątek. Czy wagonów z pociągów BP42 było użytkowanych więcej niż ten zachowany w muz. kol?
 
OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
#85
Kolego Zbyszku! Do tematu polskich pociągów pancernych okresu 1918-1921 istnieje około 1000 zdjęć. Do tematu polskie pociągi pancerne po 1945 roku może 20 zdjęć? Ten temat jest także tajemniczy i nie badany. Typowa "biała plama". A temat na doktorat.
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
#86
Prezes TS napisał(a):
Witam Kolegów,
Serdecznie pozdrawiam szczególnie kamo 115, kupiłem pańską książkę i jestem pod wielkim wrażeniem do ilu nieznanych materiałów Pan dotarł.
Chyba się troszkę zgubiłem. Jaką książkę, gdzie jest dostępna?
 
OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
#89
Spotkanie 12 września 1919 roku Naczelnego Wodza Polskiej Armii z załogą pociągu pancernego P.P.1 "Piłsudczyk" w Suwałkach.
 

Załączniki

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
#90
Szeroki wagon artyleryjski pochodzący ze zdobytego w marcu 1920 roku sowieckiego pociągu pancernego BP No 56. Wagon ten wszedł w skład polskiego pociągu pancernego P.P.22 "Groźny-szeroki". Fotka została wykonana prawdopodobnie we wrześniu 1920 roku. Wagon już został przestawiony z osi rosyjskich ( szerokich ) na osie europejskie.
 

Załączniki

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.183 2 0
#97
Po trzech zaborcach przejęliśmy mozaikę taboru kolejowego w tym parowozy. Sprzęt ten był reprezentowany przez:
parowozy austro-węgierskie, serii 73,97,178, 229 i 377.
parowozy pruskie ( niemieckie ) serii G.3,G.4, G.5 G.7.
szerokie parowozy rosyjskie serii "O" .
Część z nich została opancerzona w Polsce. Pewna część parowozów nieznanych typów została opancerzona przez polskie oddziały frontowe.
Pierwszy taki parowóz pancerny do identyfikacji - pociąg pancerny "Odsiecz I".
 

Załączniki

Podobne wątki