• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie pociagi pancerne w okresie 1918-1921

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Koledzy, pociągi pancerne to nie moja bajka, więc za bardzo się nie chcę wtrącać do tego wątku, ale faktem jest, że wiele wpisów dość daleko odbiega od tematu wątku. Pojawia się tu chyba za dużo wpisów dotyczących nie tylko polskich pociągów pancernych i nie tylko z lat 1918-21, a ostatnio nawet w ogóle niezwiązanych z pociągami pancernymi. Prosiłbym o większą dyscyplinę, bo ktoś, kto chciałby się czegoś dowiedzieć o polskich pociągach pancernych w latach 1918-21 już teraz ma duży kłopot z wybraniem właściwych wpisów i szukanych informacji.
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
987 1 0
Koledzy, pociągi pancerne to nie moja bajka, więc za bardzo się nie chcę wtrącać do tego wątku, ale faktem jest, że wiele wpisów dość daleko odbiega od tematu wątku. Pojawia się tu chyba za dużo wpisów dotyczących nie tylko polskich pociągów pancernych i nie tylko z lat 1918-21, a ostatnio nawet w ogóle niezwiązanych z pociągami pancernymi. Prosiłbym o większą dyscyplinę, bo ktoś, kto chciałby się czegoś dowiedzieć o polskich pociągach pancernych w latach 1918-21 już teraz ma duży kłopot z wybraniem właściwych wpisów i szukanych informacji.
Z całym szacunkiem ale jest autor wątku i to on przede wszystkim powinien się odnieść do jego merytoryki. Poza tym jest system ocen i wyrażania opinii, z czego skorzystał np. kolega @wicy i bardzo dobrze, bo ma takie prawo.
Odbieganie od głównego tematu czasami ma swój ciąg przyczynowo-skutkowy w postach tematycznych.
Przykład? Weźmy mój post z Janosikiem - pozornie nie dotyczy polskiego pociągu (pomijam już, że jak napisałem jest to nawiązanie do wcześniejszego postu autora wątku!), ale ktoś kto się trochę orientuje lub jest po prostu spostrzegawczy zauważy, że wagon tej samej (lub mocno zbliżonej) konstrukcji używany był również w przejętym "Groźnym" (vide: A. Jońca Polskie pociągi pancerne 1921-1939, czy chociażby Derela). Mamy więc już informację, że taki wagon w pociągu pancernym to nie jest "jednorazowy kwiatek" ale raczej standard.
Kolejna rzecz: widoczny na zdjęciu parowóz wzbudził zainteresowanie i pytania? Czy zatem dla każdego pytania mamy zakładać osobny wątek?
Zauważmy, że pomimo postów, które przenoszą nas w okresy np. późniejsze jak i poza teren operowania polskich pociągów pancernych wątek jednak powraca cały czas do głównego tematu a moim zdaniem "odnogi" go tylko ubogacają.
Sugerowałbym raczej nie zaciskanie zbyt mocno gorsetu bo to krępuje dyskusję, ale przede wszystkim, tak jak napisałem wyżej, najważniejszym jest tu chyba jednak głos autora wątku.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Z całym szacunkiem ale jest autor wątku i to on przede wszystkim powinien się odnieść do jego merytoryki.
Czyżby kolega @wolfik zareagował na zasadzie "stuknij w stół, a nożyce się odezwą"? Czy ja kierowałem swoje słowa akurat do kolegi @wolfika? To chyba oczywiste, że autor wątku ma tu najwięcej do powiedzenia, ale swój apel kieruję do wszystkich tu się wypowiadających, bo często to nie autor wątku tylko właśnie inni uczestnicy dyskusji powodują rozmywanie się tematu.
 
OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.176 2 0
Można było ja ustawić w amerykańskiej, żelaznej węglarce, podobnie jak to zrobili Czesi na Syberii lub umieścić ją w wieży. Niestety, jak to zrobiono, brak jest wszelkiej informacji oraz fotografii. Faktem jest, że wago z rosyjska haubicą został przydzielony do polskiego, szerokotorowego pociągu pancernego P.P.10 "Pionier-szeroki" (eks ukraiński "Pomsta")...
 

Załączniki

Podobne wątki