• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor Polskie pociągi w okresie Kampanii Wrzesniowej 1939 P 52 i eszelon

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#26
Ładnie Ci to wyszło ale coś mi mówi że w czasie mobilizacji 1939r to raczej nie stanowiły by ładunku eszelonu.Samochody pancerne wz 29
zostały wystawione,w ramach 11 Dywizjonu Pancernego(7-8 wz.29 i 13 TK-3),przez Centrum Wyszkolenia Broni Pancernych w Modlinie
dla Mazowieckiej Brygady Kawalerii.Odległości które dywizjon miał do pokonania nie były wielkie i łatwiejsze do pokonania na kołach niż koleją.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#28
To zamiast parę kierować w gwizdek czyli kleić ursusy wz.29 których zbudowano tylko 13 z czego 3 były prototypami(n),
może poszukaj wycinanki samochodu pancernego wz.34.Tych było koło 90,dodatkowo łatwiej je zbudować,a skład szwadronu właściwie taki sam;).
A może zamiast eszelonu do kompletu do pociagu pancernego zrób jego skład gospodarczy,w razie czego służę pomocą:).
 
OP
OP
strzelec 39
Reakcje
1 0 0
#29
Wszelkie materiały są pomocne a dążenie odtworzenia tamtych dni to mój zamiar jeśli masz coś takiego to bardzo proszę bo nie ukrywam że po to założyłem ten wpis, z góry dziękuje dla wszystkich w pomocy którą są w stanie mi udzielić czyli wiedzę po prostu nie pozwólmy zapomnieć tamtych czasów świetności naszego kraju
WZ 34 mam plany przeskaluje je do H0 zrobię w żywicy może ktoś się też przyłączy do podobnej akcji
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#31
A czym malowałeś?Chodzi mi o konkretne firmy i numery farb bo o ile ursusy mają fajne kolory to tu zielony jest za zielony
a piaskowy za mało żółty.No chyba że to aparat przekłamuje kolory.
 
OP
OP
strzelec 39
Reakcje
1 0 0
#32
A więc piaskowa Pactra A102, ten kolor też jest na Wz 29, kolor oliwkowy to Pactra A34 artillery olive FS4127, takie barwy moi znajomi ocenili jako odpowiednie bo faktycznie fotki nie oddają koloru tak jak paleta barw PACTRY, w pojazdach użyłem khaki Pactra A 67
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
strzelec 39
Reakcje
1 0 0
#35
dzięki koledze stare tory dostałem spis składu gospodarczego ale okres miedzy wojenny a szczególnie lata 30 to światowy rozwój kolejnictwa, my nie mamy się czego wstydzić i też chciałbym mieć na swojej makiecie wagony PKP lat 30, i o ile one są na rynku w różnych wydaniach to chciałbym mieć je w barwach polskich. Mój post jest o tworzeniu taboru więc pomysł chcę nadal kontynuować czyli wykorzystać złom, pozostałości po modelach oraz to co dostępne na rynku ale tez coś zbudować od podstaw i tu nasuwa się pytanie jakie malowania miały w tym okresie wagony:
- towarowe
-pasażerskie
na razie tyle jak ktoś pomoże to powstanie na pewno coś ciekawego, znalazłem taką fotkę i w Wolsztynie mają sporo taboru w tych barwach ale by nie palnąć gafy pytam
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#36
Wz 34 można kupić plastikowy do sklejenia, w serii "wrzesień 1939", za jakieś symboliczne dwie dychy, tyle że w skali 1:72...
Szerokość max 28 mm, czyli przy szerokości ładunkowej ówczesnej platformy (po przeliczeniu) ok. 32 mm da się na niej ustawić. Przeciętny widz tego małego oszustwa raczej nie zauważy.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#37
Co rozumiesz przez "wagony PKP lat 30"?W mailu ze spisem wagonów składu gospodarczego dostałeś
też zestawienie modeli wagonów różnych firm które mają co prawda oznakowania innych kolei
ale po przemalowaniu i zmianie kalkomani staną się modelami wagonów używanych przez PKP
w dwudziestoleciu miedzywojennym.Były tam też przykłady malowania wagonów używanych
w składach gospodarczych.I to zarówno tych wagonów będących własnością dywizjonów
pociągów pancernych jak i stanowiacych własność PKP a dostaczanych w razie mobilizacji.
 
OP
OP
strzelec 39
Reakcje
1 0 0
#38
może tak to co dostałem od ciebie to super materiał ale jako laik chciałbym złożyć na początek skład pasażerski i towarowy z końca lat 30, bo mam już z Twojej listy trochę wagonów ale to jest misz masz kolorystyczny i większość DR, natomiast chciałbym przedstawić składy w barwach PKP fotka którą wrzuciłem jest w innych barwach niż to co mam więc aby oddać tamtą epokę chciałbym to przemalować w jednolity kolor i okleić właściwymi naklejkami
 

Załączniki

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#39
Wagon ze zdjęcia o ile mnie pamięć nie myli jest w malowaniu epoki III czylo z lat po IIWŚ,jeżeli chcesz znależć
gotowe wagony PKP z lat 30 to po pierwsze nie znajdziesz ich dużo a po drugie szukaj tych w oznakowaniu z II epoki.
Nie przejmuj się też że wagony które już masz mają nie takie kolory czy oznaczenia,w dwudziestoleciu PKP używało
wagonów różnego pochodzenia przeważnie tego co zostało po zaborcach więc różnice w kolorach nie są dziwne,a wymiana
kalkomanii powinna załatwić problemy z oznakowaniem.Zresztą z kolorami jest tak że w tamtych latach nie działały
tabele RAL i nawet lakiery tego samego producent odrobinę różniły się w zależności od serii.Kolorami taboru
stojącego w muzeach też nie nalezy się zbyt przejmować z podobnych zresztą powodów.
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#40
Witam,pozwoliłem sobie podczepić pod wątek żeby nie otwierać nowego tematu.Składam też ten sam model co kolega strzelec 39.Od paru tygodni dłubię przy Pociągu Pancernym Piłsudczyk w jednej słusznej skali H0 czyli 1:87.Szkielet 2 wagonów zrobiony,parowóz już dostał napęd z BR 24,ogólnie model będzie jeździł na razie w analogu ale czeka go ucyfrowienie i montaż wytwornicy dymu.W sumie poskładałbym go już dawno ale chciałem odtworzyć nitowanie i kupiłem kulki BGA średnica 0,35 mm w opakowaniu 10000 sztuk,więc siedzę i nituję.Karton został nasączony Paraloidem B72 dziurki pod nity wyciśnięte szpicakiem i w dziurkę daję klej BCG nit się łapie do kleju i dopiero potem na to dozuję klej CA -masakra hehe.Jak wszystko złożę to zagruntuję podkładem i na to kamuflaż.Wczoraj złożyłem lokomotywę,dziś zanitowałem tender cdn...
DSCF5906.JPG
DSCF5899.JPG DSCF5900.JPG DSCF5901.JPG DSCF5902.JPG DSCF5903.JPG DSCF5906.JPG DSCF5907.JPG DSCF5909.JPG DSCF5910.JPG DSCF5911.JPG DSCF5913.JPG DSCF5914.JPG DSCF5915.JPG DSCF5917.JPG
DSCF5920.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 19
Dla początkujących 0

Podobne wątki