• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor Polskie pociągi w okresie Kampanii Wrzesniowej 1939 P 52 i eszelon

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
799 2 0
#41
Strzelec 39 - kawał dobrej roboty odwaliłeś. Wprawdzie nity pewnie trochę nie w skali ale ogólny odbiór jest pozytywny. Trzymam kciuki za dalszy ciąg.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#42
może tak to co dostałem od ciebie to super materiał ale jako laik chciałbym złożyć na początek skład pasażerski i towarowy z końca lat 30, bo mam już z Twojej listy trochę wagonów ale to jest misz masz kolorystyczny i większość DR, natomiast chciałbym przedstawić składy w barwach PKP fotka którą wrzuciłem jest w innych barwach niż to co mam więc aby oddać tamtą epokę chciałbym to przemalować w jednolity kolor i okleić właściwymi naklejkami
Nie, ten wagon, ani wagon osobowy [donnerbuchs] nie nadają się. Obydwa te typy weszły na PKP dopiero po 2 wś. Odcienie koloru podastawowego mogą się nie co różnić, ale tylko odcienie. Mimo, że to było przed wojną istniały wzorniki, i tabor nie był pomalowany byle jak. Pstrokacizna pozaborcza to najwyżej 4 lata. Kilka modeli wagonów PKP w 2epoce wyszło. Są też przepisowe kalki z EFC=loko.
 
OP
OP
strzelec 39
Reakcje
1 0 0
#44
Witam ponownie z tematem, goszcząc w Dobczycach na święcie Flotylli Pińskiej gdzie prezentowałem moje modele z okresu Kampanii Wrześniowej 1939, otrzymałem od Pana Jacka kilka elementów PP 51, postanowiłem wykonać kolejny skład pociagu pancernego lecz świat byłby piekny gdyby nie szło się ciągle pod górę.
Pierwsza góra - brak konkretnej dokumentacji i jeszcze GPM nie ma nas stanie wycinanki na której to podstawie model jest zrobiony, więc pierwsze pytanie czy ktoś ma takową do odstapienia lub wystarczy skan , kopia całość będzie wykonana jak poprzednio czyli żywica i polistyren.
Kolejny raz proszę o pomoc w podpowiedziach co należy zrobić aby otworzyć w miarę dokładnie tamten sprzęt bojowy, stan obecny na foto
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 19
Dla początkujących 0

Podobne wątki