• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie lokomotywy przemysłowe i manewrowe - zdjęcia

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
Nie wiem, czy wątek jest odpowiedni, wszak SM41 jest węgierska...
Zdjęcie z moich zbiorów, ale nie jestem autorem. Cyfrowa Stacja Muzuem podaje, że zdjęcia pochodzą z albumu pamiątkowego "60 lat pracy Zakładu Taboru Zduńska Wola Karsznice 1933 - 1993"
SM41-56. Seria, obok ET21, bardzo mocno związana z Karsznicami
Nowy-14.jpg


Jeszcze dwa zdjęcia z tego zbioru.
SP30-227 oraz SP30-141. Również Karsznice
Nowy-13.jpg


SM03-180, Karsznice
Nowy-12.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Miron92

Aktywny użytkownik
Reakcje
418 0 0
09.05.2021 | Ostrołęka | TEM2-151 należąca do Energa Ostrołęka zmierza z pustym składem węglarek w stronę punktu zdawczo-odbiorczego zlokalizowanego na stacji Goworki skąd zabierze następny ładowny skład węgla.
 

Miron92

Aktywny użytkownik
Reakcje
418 0 0
30.06.2021 | Knurów | TEM2-107+277 KP Kotlarnia manewrują po stacji w celu podjęcia ładownego składu węglarek, z którym pojadą do Elektrowni Rybnik. W tym samym czasie TEM2-236 JSW Logistics spycha ładowny skład węglarek na teren KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Knurów. W tle widoczny jest Szyb "Jan" oraz zastrzał "Paweł".
 

Miron92

Aktywny użytkownik
Reakcje
418 0 0
16.10.2020 | Ortowice | TEM2-107 ze składem dumpcarów w trakcie załadunku piachu na polu Ortowice. Tego dnia pracowało jeszcze drugie pole - Korzonek. Z prawej strony znajduje się kopark czerpakowa Rs-500 wyprodukowana w zakładach Chemieanlagenbaum Leipzig w 1965 roku.
 
Ostatnio edytowane:

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
16.10.2020 | Ortowice | TEM2-107 ze składem dumpcarów w trakcie załadunku piachu na polu Ortowice. Tego dnia pracowało jeszcze drugie pole - Korzonek. Z prawej strony znajduje się kopark czerpakowa Rs-500 wyprodukowana w zakładach Chemieanlagenbaum Leipzig w 1965 roku.
Z tyłu stoją przesuwarki szyn ?. Może jest jakaś fotografia z bliska
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Kto czyta moje wątki temu nieobca jest nazwa "Organika S.A." kto nie to trudno, dla zainteresowanych lokomotywy LS40 na terenie wspomnianej.
Ls40-3587 17.11.2002 zdjęcie zrobione przez judasza w bramie, no bo przecież nie wolno.

52-crop.jpeg


Jedenaście dni później po długich rozmowach jak Prezes (pewnego stowarzyszenia którego nazwy nie wymieniam) z Prezesem Organiki zostałem wpuszczony na kilka dosłownie minut na teren, i jest w pewnym sensie dokument, bo ani bocznicy ani zakładów już nie ma.

LS40-4120 trochę zapomniana.

53-crop.jpeg


I stojąca w szopie bez numeru Ls40-?

54-crop.jpeg


Zdjęcia na kliszy, wiadomo każde na wagę złota, pipa ze mnie, trzeba było zamiast się bawić zabawkami, bardziej dorosłą koleją się interesować.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Super ujęcia, dzięki! Śledzę wątek od dawna - tym bardziej fascynują te lokomotywy, że nie widać ich na codzień na szlakach, a o modelach można sobie pomarzyć.

zdjęcie zrobione przez judasza w bramie, no bo przecież nie wolno
Co do "nie wolno". Kiedyś mnie nie wpuszczono na teren jakiegoś zakładu, bo "to zakład pracy, a nie miejsce wycieczek". No to odszedłem grzecznie, zarejestrowałem lot dronem, pilnując wszystkich parametrów, po czym w majestacie prawa pozwiedzałem zakład z powietrza :p

Oczywiście, w czasach gdy Kolega robił powyższe ujęcia, takich możliwości nie było. Tym bardziej szacun za ich zrobienie!
 

Podobne wątki